404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

DR. RECEP ŞEKER’İN, “DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI” MESAJI            AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
            ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:
            “Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Haftası’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.
Doğuştan veya daha sonra bazı sebeplere bağlı olarak gerçekleşen engelli olma hali her insanın hayatında karşılaşabileceği durumlardan biridir. Engelli olmak asla bir kusur olmayıp yaşama ve topluma katılmaya da engel değildir.
Engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, yaşam içerisinde bir birey olarak yer almalarını sağlamak, hayatlarını kolaylaştırıcı önlemler alarak kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürmelerine katkıda bulunmak hepimizin insanlık görevi ve toplumsal sorumluluğumuzdur.
AK Parti iktidarları ile; engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama tam olarak katılmaları, ayrımcılığa maruz kalmamaları, fırsat eşitliğinden yararlanarak eşit bireyler olarak haklarını tam olarak kullanabilmeleri amacıyla; eğitimden, istihdama, sağlık hizmetlerinden sosyal yardımlara ve evde bakım hizmetlerine kadar  reform niteliğindeki yasal düzenlemeler ile engelli vatandaşlarımızın önündeki engel ve eşitsizlikler kaldırılmış ve hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları sağlanmıştır. Bundan sonra da hayatlarını daha da kolaylaştırmak ve her türlü haktan en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak için çalışmalar devam edecektir.

Bu duygu ve düşünceler ile engelli vatandaşlarımızın “Dünya Engelliler Haftası’nı tebrik eder,  aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri dileğiyle selam ve sevgilerimi sunarım.” dedi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN