404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

EDEBİYAT FAKÜLTESİNDEN ŞİİR DİNLETİSİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Edebiyat Fakültesi tarafından şiir dinletisi düzenlendi.
Programın açılış konuşmasını yapan Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Turan Karataş “Şiirin daha çok duyguyla ilişkisi vardır. Yahya Kemal ‘İyi bir şiiri kötü okumak mümkün, ama kötü bir şiiri iyi okumak mümkün değildir.’ demiştir. Okuyacağımız şiirler iyi olmalı, iyi şiirleri de iyi sesler okumalıdır. Her ses her şiire yakışmıyor. Hayatınızın bir noktasında şiirle mutlaka karşılaşmalısınız. Şiir gibi bir hayatınız olsun.” temennileriyle sözlerine son verdi.
Öğrenciler programda teker teker sahne alarak edebiyat dünyasının usta şairlerinin şiirlerini okudular. Beğeniyle takip edilen programda KMÜ Edebiyat Fakültesi öğrencileri Necip Fazıl Kısakürek’in Zindandan Mehmed’e Mektup ve Sakarya Türküsü, Sezai Karakoç’un Yağmur Duası, Yavuz Bülent Bakiler’in Şaşırdım Kaldım İşte, Abdurrahim Karakoç’un Bayramlar Bayram Ola, Cahit Sıtkı Tarancı’nın Otuz Beş Yaş, Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun Türküler Dolusu, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın Bekleyenler İçin, Bahtiyar Vahapzade’nin Anam Öldü mü, Mehmet Akif Ersoy’un Bülbül şiirlerini dinleyenlerle paylaştı.
Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.
                        
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN