404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ENERJİ BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Enerji Sistemleri Mühendisliği ile Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi tarafından ortaklaşa 1. Enerji Bilim Şenliği düzenlendi.
Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği laboratuvar alanında düzenlenen 1. Enerji Bilim Şenliğinde öğrencilerin ders kapsamında hazırladıkları on üç poster ve dokuz enerji projesi ziyaretçilere tanıtıldı.
Etkinlik hakkında bilgi veren Enerji Sistemleri Mühendisliği Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Selmin Ener Ruşen ve Yrd. Doç Dr. Buket Bezgin Çarbaş, bu yıl ilkini düzenledikleri Enerji Bilim Şenliği ile öğrencilerin mezun olmadan önce uluslararası konferanslara katılımını ve poster sunumunu öğrenmelerini, ayrıca kendilerini geliştirerek tecrübe sahibi olmalarını amaçladıklarını dile getirdiler.
Etkinlikte poster sunumu ve enerji projelerinin tanıtımının ardından Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından öğrenci projeleri oylandı. Özgünlük, konuya hâkimiyet, görsellik, sunum, tasarım, geri dönüşüm gibi pek çok ölçüt çerçevesinde gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda poster sunumunda; Nuh Cevdet Alparslan ve Mücahid Koç birinci, Barış Emre Bingöl ikinci, Ayhan Vanlıoğlu ve Şeyma Poyraz ise üçüncü oldu. Enerji projelerinde ise Mustafa Can, Ozan Çetin ve Samet Öz birinci, Barış Emre Bingöl ikinci, Fatih Kaplan ve Esvet Çağrı Gür ise üçüncü oldu.
Şenlik, dereceye giren öğrencilere hediye ve teşekkür belgelerinin takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
                   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN