404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ERMENEKLİ ATLETTEN BRONZ MADALYA


Karaman Gençlik ve Spor Kulübü atletizm takımı sporcularından Derya Ateşli, Bursa’da yapılan Uluslararası üçlü yarışmalarında üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.
Karaman’ın başarılı atletlerinde Spor Lisesi öğrencisi Derya Ateşli, atletizm antrenörü Mevlüt İnanır eşliğinde katıldığı Belarus-Türkiye-Ukrayna Uluslararası üçlü yarışmalarında yıldızlar 2 bin metre engellide 7.17'lik derecesiyle üçüncü olma başarısı gösterdi. Türkiye, Ukrayna ve Belarus'un 18 yaş altı atletizm milli takımlarının katıldığı Uluslararası Üçlü Atletizm Yarışlarında gelen bu başarı Karaman’da sevinçle karşılandı.
Ay yıldızlı bayrağı madalya kürsüsünde dalgalandırdığı için mutlu olduğu belirten Ateşli, milli forma altında daha büyük başarılara imza atmak istediğini belirtti. Bundan sonraki hedeflerinin balkan şampiyonası olduğunu belirten Ateşli,” Geçen yıl Ukrayna'da yapılan üçlü yarışmanın devamı niteliğindeki organizasyonda Türkiye kızlarda 133, erkeklerde 130 olmak üzere toplamda 263 puanla takım halinde birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Üç ülkenin yıldız adaylarının boy gösterdiği yarışlar sonunda Türkiye takım halinde birinci olmayı başardı. Bende böyle bir ailenin içerisinde olduğum için çok mutluyum. Milli forma altında ülkemi ve ilimi temsil etmek benim için gurur verici bir durumdu. Bundan sonraki hedefimiz balkan şampiyonası. Mersin’de yapılacak olan Balkan şampiyonası seçmelerinde ilk ikiye girerek dünya yıldızlar barajını geçmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
Bronz madalya kazanan Derya Ateşli’yi başarısından dolayı kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise,” "Bursa’da düzenlenen Uluslararası Üçlü Atletizm Yarışlarında zorlu rakiplerini geride bırakarak bronz madalya kazanan Derya Ateşli’yi kutluyorum. Azmiyle başarısını adım adım artıran sporcumuzun üzerinde emeği olan herkesi de tebrik ediyorum. Sporcumuzun bundan sonra da elde edeceği derecelerle kariyeri boyunca adından sıkça söz ettireceğine gönülden inanıyorum."Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN