404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARINI YAŞATIYORLAR


İlimiz Mehmet Çavaş ilkokulunda Geleneksel Çocuk Oyunlarını yaşatmaya yönelik olarak öğrenciler, sınıflar arası turnuvada ter döktüler. Okul Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Birlikte Oynayalım Projesi” dahilinde gerçekleştirilen turnuvada her sınıf seviyesinde belirlenen oyunları sınıflar kendi arasında Çocuk Oyunları Federsyonunun belirlediği puanlama usulü gereği oynayarak en çok puanı toplamaya çalıştılar.

1. Sınıf seviyesinde “yağ satarım”, 2. Sınıf seviyesinde “mendil kapmaca”, 3. Sınıf seviyesinde “tombik” ve 4. Sınıf seviyesinde “kaleli yakan top” oyunlarının oynandığı turnuva sonunda 1. Olan sınıflara kupaları verildi. Geleneksel çocuk oyunlarının öğrencileri birlikte oynamaya teşvik ederek, kaybetmenin de kazanmak kadar doğal olduğunu içselleştirmelerine katkı sağladığı belirtilen projede öğrenciler hem eğlendiler hem de mücadele sergilediler.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba,pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğanher türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen yazara ve yorumcuya aittir.///NOT:Medya Ermenek sitesinde makalesi yayınlanan yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Düzenleme | Copyright © 2013-2017 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN