404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARINI YAŞATIYORLAR


İlimiz Mehmet Çavaş ilkokulunda Geleneksel Çocuk Oyunlarını yaşatmaya yönelik olarak öğrenciler, sınıflar arası turnuvada ter döktüler. Okul Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Birlikte Oynayalım Projesi” dahilinde gerçekleştirilen turnuvada her sınıf seviyesinde belirlenen oyunları sınıflar kendi arasında Çocuk Oyunları Federsyonunun belirlediği puanlama usulü gereği oynayarak en çok puanı toplamaya çalıştılar.

1. Sınıf seviyesinde “yağ satarım”, 2. Sınıf seviyesinde “mendil kapmaca”, 3. Sınıf seviyesinde “tombik” ve 4. Sınıf seviyesinde “kaleli yakan top” oyunlarının oynandığı turnuva sonunda 1. Olan sınıflara kupaları verildi. Geleneksel çocuk oyunlarının öğrencileri birlikte oynamaya teşvik ederek, kaybetmenin de kazanmak kadar doğal olduğunu içselleştirmelerine katkı sağladığı belirtilen projede öğrenciler hem eğlendiler hem de mücadele sergilediler.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN