404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

HABER SPİKERİ NAYMAN’DAN ETKİLİ KONUŞMA TÜYOLARI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Genç UNİKOP Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Etkili Konuşma ve Beden Dili' konulu eğitim semineri düzenlendi. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği seminere konuşmacı olarak katılan haber spikeri Salih Nayman, etkili konuşma ve beden dili ile ilgili tüyolar verdi.
Salih Nayman, toplum önünde konuşma ve beden dilinin insan üzerindeki etkisini katılımcılara örnekleriyle sunarak, beden dilinin yaşamın her koşulunda kişiye olumlu ve olumsuz getirilerini ele aldı.
Yapılan araştırmalar neticesinde insanların birinci korkusunun topluluk önünde konuşma korkusu olduğunu dile getiren Nayman konuşmasını şöyle sürdürdü: “Özellikle eğitim sistemimizdeki yaygın ezbercilik anlayışı ile yetişen nesiller bir topluluk karşısında söz söylemek gerektiğinde heyecanlanıyor, korkuyor, sesi titriyor veya terliyor. Düzenlemiş olduğumuz seminerde katılımcıların toplum önüne çıkma konusundaki heyecanını yenerek cesaret kazanmaları, etkin bir hitabetle insanları etkileyerek mutluluk ve başarıya ulaşmaları amaçlanmaktadır.” dedi. 
Salih Nayman konuşmasının son bölümünde ise kitap okumanın yararlarına değinerek katılımcılara Türk ve dünya klasiklerini mutlaka okumalarını tavsiye etti. Seminer, plaket takdiminin ardından sona erdi.
       
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN