404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

HAZRET-İ FÂTİME'NİN İSİMLERİ


The Sacred Names of Hadrat-i Fâtima

Niyazi Sayın & Mahmut Şahin
Ebrular: Niyazi Sayın
Hatlar: Mahmut Şahin

Revak Kitabevi: 39
Ehlibeyt Serisi: 7
ISBN: 978-605-82775-1-9

Ebatlar: 32x27 cm
Sayfa Sayısı: 144
Kuşe Kâğıt & Ciltli

Yayın Dili: Türkçe & İngilizce
Basım Tarihi: Mayıs 2017
Liste Fiyatı: 200 TL
Vücûd-ı Mutlak'ın zuhûr sebebi Cenâb-ı Muhammed, onun da zuhûrunun bâisi Hakîkat-i Fâtimiyye'dir. Bundan dolayıdır ki, Hazret-i Fâtime için "Ümmü Ebîhâ / Babasının Annesi" buyurulmuştur. Hazret-i Betûl'ün zâtını idrak edebilmek imkân dairesinde olmadığından; evsâfını tahsil hususunda beşeriyete hediye edilmiş manevî hazinelerden biri de, onun isimleri, sıfatları ve künyeleridir.

Bunlardan altmış üç tanesi, “Hazret-i Fâtime’nin İsimleri” adlı eserde bir araya getirilmiş ve günümüzün kıymetli hattatlarından Mahmut Şahin tarafından meşk edilip, Kutbu'n-Nâyî Niyazi Sayın'ın ebruları ile tezyin edilmiştir. Her levhanın yanında, o levhadaki ibarelerin okunuşu, lügat mânâları, irfanî yorumları ve Hazret-i Kevser ile alâkalı bir hadîs-i şerîf istifadeye sunulmuştur. 

Metinlerin İngilizce tercümeleri de verilerek, insanlık idealinin şâhikası olan o hazretin en azından vasıfları tanıtılmaya gayret edilmiştir. Böylelikle Hazret-i Zehrâ'nın zâtının  idrak edilmesinin mümkün olmadığına ve bu imkânsızlık idrak edildiği oranda kişinin  kemâlde derinleşeceğine işaret edilmiştir.

Hem bir sanat albümü hem de Hazret-i Azrâ hakkında ilmî bir derleme niteliğinde olan eser, pek çok açıdan bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN