404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

HAZRET-İ FÂTİME'NİN İSİMLERİ


The Sacred Names of Hadrat-i Fâtima

Niyazi Sayın & Mahmut Şahin
Ebrular: Niyazi Sayın
Hatlar: Mahmut Şahin

Revak Kitabevi: 39
Ehlibeyt Serisi: 7
ISBN: 978-605-82775-1-9

Ebatlar: 32x27 cm
Sayfa Sayısı: 144
Kuşe Kâğıt & Ciltli

Yayın Dili: Türkçe & İngilizce
Basım Tarihi: Mayıs 2017
Liste Fiyatı: 200 TL
Vücûd-ı Mutlak'ın zuhûr sebebi Cenâb-ı Muhammed, onun da zuhûrunun bâisi Hakîkat-i Fâtimiyye'dir. Bundan dolayıdır ki, Hazret-i Fâtime için "Ümmü Ebîhâ / Babasının Annesi" buyurulmuştur. Hazret-i Betûl'ün zâtını idrak edebilmek imkân dairesinde olmadığından; evsâfını tahsil hususunda beşeriyete hediye edilmiş manevî hazinelerden biri de, onun isimleri, sıfatları ve künyeleridir.

Bunlardan altmış üç tanesi, “Hazret-i Fâtime’nin İsimleri” adlı eserde bir araya getirilmiş ve günümüzün kıymetli hattatlarından Mahmut Şahin tarafından meşk edilip, Kutbu'n-Nâyî Niyazi Sayın'ın ebruları ile tezyin edilmiştir. Her levhanın yanında, o levhadaki ibarelerin okunuşu, lügat mânâları, irfanî yorumları ve Hazret-i Kevser ile alâkalı bir hadîs-i şerîf istifadeye sunulmuştur. 

Metinlerin İngilizce tercümeleri de verilerek, insanlık idealinin şâhikası olan o hazretin en azından vasıfları tanıtılmaya gayret edilmiştir. Böylelikle Hazret-i Zehrâ'nın zâtının  idrak edilmesinin mümkün olmadığına ve bu imkânsızlık idrak edildiği oranda kişinin  kemâlde derinleşeceğine işaret edilmiştir.

Hem bir sanat albümü hem de Hazret-i Azrâ hakkında ilmî bir derleme niteliğinde olan eser, pek çok açıdan bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN