404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLANDI


Hemşirelik Haftası, Karaman Kamu Hastanelerine Bağlı Sağlık Tesislerinde Farklı Etkinliklerle Kutlandı.

"12-18 Mayıs Hemşireler Haftası" dolayısıyla Karaman ve Ermenek Devlet Hastanelerinde hafta boyunca hemşirelere yönelik birçok etkinlik düzenlendi.
Karaman Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklerin ilki kurumlarında çalışan erkek hemşirelere yönelik oldu. Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleşen programa Sağlık Müdürü Dr. Musa Şahin, Genel Sekreter Dr. Hasan Arslan, Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Orhan Fesçekoğlu katıldı. Programın başında günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmalarda hemşirelik mesleğinin önemi, sağlık hizmetlerindeki rolü, mesleğin icrasında yaşanan sıkıntılar ve sistemsel aksaklıklar konuşuldu, iyi dilek ve temenniler sunuldu. Karaman Devlet Hastanesi tüm birim sorumluları tarafından hazırlanan ikramların erkek hemşirelere sunulmasıyla program sona erdi.
Hemşireler Gününde nöbet tutan hemşirelerin ziyareti geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de unutulmadı. Gece nöbet tutan hemşireleri ziyaret eden Sağlık Müdürü Dr. Musa Şahin, Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hasan Arslan, Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Orhan Fesçekoğlu sağlık çalışanlarına karanfil ve tatlı takdim ederken “ İyi ki varsınız. Her zaman yanınızdayız” dediler. Görevleri başında nöbet tutan hemşireler kendilerini ziyaret eden kalabalık ekibi görünce hem şaşırıp hem de çok sevindiler.
Karaman Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından son olarak hastanede aktif görev yapan ve hastanelerinden emekli olmuş hemşirelerine yönelik düzenlenen gala gecesine çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Hemşirelerin gönüllerince eğlendikleri geceye çalışanların sürprizlerinin yanında hediye çekilişi damga vurdu.
Ermenek Devlet Hastanesi de ebe ve çalışanlarına yönelik kutlama programı düzenledi. İlçe Kültür Merkezindeki etkinlikte Ermenek Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde tedavi gören engelliler tarafından sağlık çalışanları için hazırladıkları müzik dinletisi gerçekleştirildi. Engelli öğrencilerin sunumları karşısında etkilenen sağlıkçılar “bu kadar başarılı olmalarının yanında bizim için hazırlanmaları çok anlamlı. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” Dediler.
Dinletinin ardından devam eden yemekli programda Ermenek Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından meslekte 20. Yılını dolduran ebe ve hemşirelere teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulunuldu. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN