404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

İBRALA BARAJI İÇME SUYU PROJESİ'NDE ÇALIŞMALAR BU YIL TAMAMLANACAK


 Karaman’ın geleceğini etkileyecek büyük projelerden biri olan İbrala Barajı İçme Suyu ve Terfi Projesi çalışmalarında sona gelindi. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan yılsonuna kadar vatandaşlarımızın tatlı suya kavuşacağını söyledi.

        Karaman Belediyesi ve Devlet Su İşleri işbirliğinde yürütülen, Karaman’ın en az 50 yıl boyunca içme suyu problemini ortadan kaldıracak İbrala Barajı İçme Suyu ve Terfi Projesinde çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Projenin kısa zamanda tamamlanarak Karaman’a çok daha sağlıklı, temiz ve tatlı su verileceğini söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “DSİ ile birlikte yürütmüş olduğumuz içme suyu projemiz hizmete girdiğinde; günlük 84 bin metreküp arıtılmış su, şehrin uzun vadeli su ihtiyacını İbrala Barajı’ndan karşılayacak.
        İçme suyu projesini 2016 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyorduk. Fakat projede, işi yapan yüklenici firmadan kaynaklanan sorunlardan dolayı bu konuda gecikme yaşandı. Şu anda çalışmalar Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Yaptığımız görüşmelerde bu yılın Ağustos veya Eylül ayı gibi testlere başlanacağı, yılsonu gibi de projenin tamamlanacağını ve şehir içi şebekeye içme suyunun verileceğini öğrendik. Projenin tamamlanması ile Karaman en az 50 yıl gibi çok uzun bir süre içme suyu ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamayacak. İnşallah İbrala Barajı İçme Suyu projemiz ile vatandaşlarımız daha ekonomik ve daha sağlıklı içme suyuna kavuşacaklar” dedi

  
  
  
  
  
 Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN