404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

İSRAFTAN KAÇINALIM


Saadet Partisi GİK üyesi ve Karaman İl Başkanı Şaban Şahin Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ramazan ayının İslam ümmetinin birliğine ve dirliğine vesile olmasını dilediklerini belirten Şaban Şahin; “ Ümmet paramparça, kan ve gözyaşı tüm İslâm âlemini sarmış ve biz bu buhran içerisinde 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına girmiş bulunmaktayız. İnşallah bu mübarek ay birliğimize dirliğimize vesile olur.” dedi. 
Ramazan ayının manevi bir iklim olduğunu söyleyen Şaban Şahin, Ramazan ayında tutulacak olan Oruç’ların akşama kadar aç kalmak için yapılmadığını her türlü günahlardan uzak durulması ve bunun sadece şahsi günahları kapsamadığını, ülkemizin ve milletimizin milli servetine zarar verecek israflardan da kaçınılması gerektiğini söyledi. 
Yerel yönetimlerin iyi niyetle yapmak istediği bazı organizasyonların Ramazan ruhunun dışında olduğunu söyleyen Şaban Şahin; “Ramazan ayı ibadet ayıdır. Ama bazı yöneticilerimizin iyi niyetle yapmak istedikleri programlar maalesef 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in ruh ve anlamının dışındadır ve özellikle vakti itibariyle Teravih namazını eda eden vatandaşlarımızı rahatsız edici boyuta ulaşmaktadır. Dediğimiz gibi Ramazan ayı İbadet ayıdır eğlence ayı değildir. Şatafatlı gösteriler Ramazan ayının manevi iklimine aykırıdır ve israfa da neden olmaktadır.” 

Son olarak bütün İslam Âleminin Ramazan ayını kutlayan Şaban Şahin; “ Bu vesile ile Bütün İslam Âleminin ve Karamanlı hemşehrilerimin mübarek Ramazan ayını kutlar, İnsanlık ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini dilerim.” dedi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN