404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KARAMAN TEKVANDO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALLERİNDE


Okullararası tekvando grup müsabakaları Kayseri’nin İncesu ilçesinde yapıldı. Şampiyonaya katılan birçok tecrübeli ekibi geride bırakmayı başaran Karaman tekvando takımı, Türkiye Şampiyonası final biletini kaptı.
Kayseri’nin İncesu ilçesinde düzenlenen okullararası tekvando grup müsabakalarında tekvando antrenörleri Ali Can, Sadullah Bacaksız, İbrahim Kafalı ve Eylem Yıldırım eşliğinde 15 kişilik bir ekiple mücadele eden Karaman ekibi, toplamda 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak 26-28 Mayıs tarihlerinde Muğla’da yapılacak olan Türkiye şampiyonası finallerine katılmaya hak kazandı.
Hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu belirten Can, “İncesu Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda 20 ilden 202 erkek ve 190 kız sporcu derece alabilmek için mücadele etti. Karaman olarak 15 sporcuyla katıldığımız grup müsabakalarında toplamda 6 madalya kazanarak hedeflerimize biraz daha yaklaştık. Bir birinden yetenekli sporcuların yer aldığı müsabakalarda zorlu maçlar yapsak da, sporcularımızın gösterdiği üstün performansla final biletini almasını bildik. Muğla’da yapılacak olan finallerde ise Karaman’a birincilik kupası ile dönmek istiyoruz” diye konuştu.
Karamanlı tekvandocuların başarılı sonuçlara imza atmaya devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise, ” Bir birinden yetenekli sporcuların kıyasıya mücadele ettiği müsabakalarda Karamanlı sporcularımız finallere kalarak büyük bir başarıya daha imza attı. Şampiyonada madalya kazanan tüm sporcularımızı kutluyorum. Kazanılan madalyaların ardından sporcularımızın Türkiye şampiyonası finallerine gidecek olması bizleri gururlandırdı. Başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sporcularımızın Muğla’da yapılacak olan finallerde de ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyorum.” 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN