404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE ENGELLERİ AŞAN ŞÖLEN


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Engelli Öğrenci Şenliği düzenlendi. KMÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü ile Karaman'daki özel eğitim kurumlarının işbirliğinde düzenlenen şölene il genelinden 200 öğrenci katıldı.
Şölende Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin eşlik ettiği oyunlarla doyasıya eğlenen engelli öğrenciler horon oynayıp halay çekerken kendileri için hazırlanan oyun parkurunun keyfini çıkardılar.
KMÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr Mustafa Başkonak, şölenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Sadece Engelliler Haftasında değil yılın tamamında engelli bireylere yönelik çalışmalarımız artarak devam ediyor. Üniversitemiz öncülüğünde gerçekleştirilen ve Karaman’ın diğer kurum ve kuruluşlarının da destek verdiği bu etkinliklerle engelli bireylere yönelik fiziksel-eğitsel erişilebilirlik ve düzenlemelerin yanı sıra toplumsal farkındalığın arttırılması  amaçlanıyor. Bugünkü çalışmamız ile engelli kardeşlerimizi biraz olsun mutlu edebilmek, yüzlerinde gülümseme oluşturabilmek istedik. Onların mutluluklarını görünce amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum.” dedi.
                       
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN