404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KÜTÜPHANE DURAKLAR UNUTULMADIÖzel Babaoğlu Anadolu Lisesinden Anlamlı Destek
      Karaman Kent Konseyi'nin anlamlı projelerinden biri olan Kütüphane Duraklar unutulmadı. Özel Babaoğlu Anadolu Lisesi'nden bir grup öğrenci, öğretmenleri eşliğinde "Kütüphane Duraklar" için kitap desteğinde bulundular.
      Eğitime ve gençlere her zaman destek veren Karaman Kent Konseyi duraklarda bekleyen yolcuların faydalanması için Kütüphane Duraklar uygulamasını geçtiğimiz yıl başlattı. Okuyan bir şehir hayaliyle gençlere ve eğitime destek veren Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN, okuyan toplumların geliştiğini ve büyüdüğünü ifade etti. Sayın KONUKSEVEN Kütüphane durakların yaygınlaşması ve farkındalığın farkına varılması için şunları söyledi:"Okuyan bir Karaman hayal ediyoruz. Buna katkı sunmak için toplu taşımayı kullanan yolcularımız otobüs beklerken gerek toplamak merkezinde ve gerekse diğer duraklarda kütüphaneler yerleştiriyoruz. Kitaplar raflarda tozlanmasın diyoruz. Okuyan, gelişen, ufku açık bir kent olalım. Gençlere ve Karaman Halkına sesleniyorum 10 dakika, 20 dakika demeden okumak lazım. Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir, sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır. Geçmişin elem verici olaylarını değiştirmeye gücümüz yetmese de geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz.. Biz bunu düşünüyor ve buna inanıyoruz ve bu tür durakları yaygınlaştıracağız. Farkındalığın farkında olalım..." dedi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN