404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

LUTFİ ELVAN’IN GİTTİ, GİDİYOR YAYGARASI!


Son aylarda hatta son günlerde sıkça medyada Sayın ELVAN’n kabine dışı kalacağı şeklinde haberler estiriliyor. Medyaya sızdırılan ve malzeme olarak kullanılan bu haberlerde mutlaka bazı çevrelerin bakanlık beklentisi var gibi geldi bana. Bu haberler Sayın Elvan’ın çalışma azmini kırdığı gibi sistemli olarak ELVAN’ın kabine dışı kalacağı şeklindeki haberleri çıkaran kaynağa da hizmet edeceğini düşünüyorum.
Bir ihtimal de AK Parti Yönetimi’nin Sayın Elvan’ı görevden alması için kamuoyunu hazırlama çalışması olarak da düşünülebilir. Bu ihtimalde de bakanlık sözü verilip de yakınlarımızda pusuya yatıp bekleyenlerin Merkez Yönetimi kanalı ile bir lobi çalışması olabilir.
Herkes biliyor ki, Sayın ELVAN, işini gücünü bilen, son derece çalışkan bir bakandır. Buraya kadar, kimse destek olmadan, omuz vermeden,  gücünü, kanıtlayarak bileğinin hakkıyla gelmiştir. Hiçbir Ermenekli ve Karamanlı biz destek verdik de bakan oldu deme şansına sahip değildir.
Ona şimdi, Karaman, Antalya, Mersin’deki vatandaşlarımız bakanımız diye bakıyor ve kendilerinden bir parça olarak görüyorlar. Bu nedenledir ki yöresel sorunların çözümü için ona koşuyorlar. Sayın Elvan bu üç ilin meseleleri ile çok yakından ilgili olduğu biliniyor. Bakan olduğu için Türkiye’nin bakanı, Devlet Planlama’dan geldiği için Türkiye meselelerini ve çözüm yollarını iyi bilen bir kişi olduğu itiraz edilmez bir gerçektir.
Sayın Lütfi ELVAN hakkında aylardır medyada estirilen olumsuz düşünceye karşı, Ak Parti’nin Ermenek, Sarıveliler, Başyayla ilçelerinin örgütleri ve belediye başkanları “ Biz bakanımızın çalışmalarından memnunuz,  bakanımız böyle olumsuz propagandalarla yıpratılmamalı  “ şeklinde acaba bir çalışma yapmışlar mıdır? En azından Ankara’ya parti merkezine heyetler göndererek rahatsızlıklarını dillendirmişler midir? Çok merak ediyorum.
Sayın Bakan’ın arkasında durma, ona sahiplenme, Karaman, Antalya ve Mersin örgütlerinden de beklenir ve genel merkeze, destek mesajı kuvvetli bir şekilde verilmelidir. Yerine getirilecek hiçbir bakanın o coğrafyada Lütfi Elvan Bey’in yerini doldurulamayacağı AK Parti yerel örgütleri tarafından bilinmeli ve biraz ileriyi görerek Ak Parti Merkez Yönetimi’ne rahatsızlık dile getirilerek parti örgütlerinin ve seçmenlerinin Sayın ELVAN’ın arkasında olduğu mesajı çok kuvvetli olarak verilmeli ve medyadaki olumsuz, asılsız algı giderilmelidir.
Sonuç olarak, bir kısım çıkar çevreleri,  Sayın Lütfi Elvan Bey’in gitmesi için medyada güçlü bir lobi çalışması yapıyor, bu çalışmayı etkisiz hâle getirecek ve Elvanı güçlendirecek olan da, üç ilin teşkilatının mertçe ELVAN’a destek vermesi ile mümkündür.  Bu desteğin yapıldığını düşünmüyorum, ama yapılması gerektiğini bir halkla ilişkiler uzmanı olarak ciddi anlamda önemsiyorum. 
24.05.2016

Hasan ŞİMŞEK


TEBRİK EDERİM DEĞERLİ HEMŞERİM.
VEFALI ADAMSIN VESSELAM.
EN KÜÇÜK ELEŞTİRİYE BİLE TAHAMMÜL EDEMEYİP 
SANA SALDIRANLAR NEREDE ACABA ŞİMDİ?
ÇOK MERAK EDİYORUM.

VEFA: Maalesef çok çok az insanda bulunan ve benim çok önemsediğim bir erdem.
Yusuf KILIÇ
Kimya Mühendisi (MSD)
NİZAMOĞLU KİMYA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN