404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MAHMUT BEDİR KABRİ BAŞINDA ANILDI


Şehadetinin sene-i devriyesinde 99. ülkücü şehidi Mahmut Bedir kabri başında dualarla anıldı. Anma programına MHP Sarıveliler ilçe başkanı Kasım Tunç, Sarıveliler ziraat odası başkanı Bayram Ali Kaba, MHP ilçe başkan yardımcıları Mehmet Mutlu ve Davut Özcan ile birlikte MHP yöneticileri ve Ülkü ocakları temsilcileri, şehit Mahmut Bedir’in ağabeyi hazır bulundu. Sarıveliler müftüsü Sırrı Fuat Ateş’in Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra bir konuşma yapan ilçe başkanı Kasım Tunç ‘’Şehit ağabeyimiz Mahmut Bedir’in şehit olduğu ilkeler doğrultusunda vatanına ve milletine bağlı inançlı ve imanlı bir nesil yetişmesi için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.
Daha sonra Şehit Mahmut Bedir’in kardeşi Mustafa Bedir’in daveti ile evine gidilerek bir süre sohbet edildi. Sohbette konuşan Mustafa Bedir ‘’Şehit ağabeyimize ve ailemize ülkücü camianın her zaman sahip çıkması bizi hem duygulandırıyor hem de onurlandırıyor. Bu davanın ilçemizde bayraktarlığını yapan Kasım Tunç başkanımıza ve ekibine rabbimden kolaylıklar ve başarılar diliyorum ‘’dedi
MAHMUT BEDİR KİMDİR?
01.11.1954 yılında Torosların ıssız köşesi Sarıveliler ilçesinin Günder Köyünde dünyaya geldi. Köyünde okul olmadığı için İlkokulu Esentepe Köyünde, Ortaokulu Göktepe Kasabasında Liseyi Antalya Çağlayan Lisesinde başarı ile tamamladı. Aynı yıl girdiği sınavda Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünü kazandı. Yükseköğrenimi sırasında Türk Milliyetçiliği fikri ile tanıştı. Kısa sürede enstitünün, öğretmenlerin ve Konya’nın gözdesi oldu.
Öğrenciliği sırasında bir hocasının “senden iyi boksör olur” tavsiyesine uyarak eğitimin boks takımına girdi. Aynı yıl yapılan üniversiteler arası boks şampiyonasında Türkiye üçüncüsü olarak isminin ülke çapında duyulmasını sağladı.
Yüksekokulu bitirince Şanlıurfa’ ya öğretmen olarak atandı. Kısa sürede Şanlıurfa’nın da gözdesi olarak ÜLKÜ-BİR başkanı oldu. Öğrencilerle, bölge insanıyla, velilerle diyalogu kıskanılacak düzeydeydi.

O günkü adıyla Apocular, bu günkü adıyla PKK’lılar tarafından Türkçüler Bayramını kutlama günü olan 3 Mayıs 1977 günü cadde ortasına çapraz ateşe tutularak, ilk kurşunu alnından yiyerek Şehit düştü. Cenazesi Günder köyünde tüm çevre köylerin ve arkadaşlarının katılımıyla toprağa verildi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN