404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

ÖĞRENCİLER BİZZAT YERİNDE GÖRMELİ


KMÜ Siyaset Bilimi Öğrencileri Çoğlu Köyü’nde
KMÜ Siyaset Bilimi 2. Sınıf öğrencileri hafta sonu yerel yönetim faaliyetlerini yerinde incelemek için Karaman Merkeze bağlı Çoğlu Köyü’nü ziyaret etti. En az 70’e yakın öğrenci ve bölüm hocalarının yanında Rektör yardımcısı Prof.Dr.Ercan OKTAY hocanın katılımlarıyla gerçekleşti. Ziyaret esnasında  Çoğlu Köyü Muhtarı Hulusi Andaç  tarafından yerel yönetim faaliyetleri , görevleri ve eskiden günümüze köy kavramları hakkında bilgi verildi. Karaman İli’nin en büyük ve verimli arazilerine sahip olan Çoğlu Köyü sakinleri ise her zaman olduğu gibi misafirperverliğini bir daha göstererek KMÜ öğrencilerini ve öğretmenlerine büyük ilgi gösterdiler.
Köy tanıtımı esnasında aynı zamanda köyde faaliyet gösteren Çoğlu Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüdaverdi Özkılıçoğlu’da eşlik etti. Köy okulu , harman yeri, muhtar odası, yunak yeri, gibi benzeri kavramlar yerinde incelendi. Bu ziyaretten çok memnun olduklarını  söyleyen  Çoğlu Köyü Muhtarı Hulusi Andaç  ve köy sakinleri her zaman bu tür faaliyetlere kapılarının açık olduğunu  öğrencilerin eğitimi konusunda ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını söylediler.  Gezi sonunda açıklama yapan Rektör yardımcısı Prof.Dr.Ercan OKTAY hoca ise öğrencilerin sadece kitapta okumakla kalmamalı yerinde incelemeleri , köy yaşantısını görmeleri öğrencilerde daha kalıcı etki edeceğini söyledi

Program yemek ikramı ve hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN