404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ÖĞRENCİLER HEM EĞLENDİ HEM DE SPOR YAPTI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)  ile Karaman İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sağlıklı yaşam için bir dizi etkinlik düzenlendi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinliklerin açılış konuşmasını yapan Karaman İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Dr. Dine Atçı Kaya, insanların yaşam şeklinin değişmesiyle birlikte çeşitli sağlık sorunların ortaya çıktığını belirterek, “Başta obezite olmak üzere pek çok hastalık artık hayatımızda yer almaya başladı. Düzenlenen bu etkinliklerle birlikte fiziksel aktivite ve eğlenceyi bir arada yaşamak istedik. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Etkinlikten sorumlu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tekin ise spora eğlence katmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade ederek, “Burada yalnızca BESYO öğrencileri değil üniversitemizin çeşitli akademik birimlerinden farklı öğrenci grupları da bulunuyor. Bizler hepimiz bir bütünüz ve bütün halinde birlikteliğimizle daha mutluyuz. Hep birlikte spor yapıp aynı zamanda eğleniyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen ve ilgi duyup katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından etkinliklerin ilk etabında elliye yakın öğrenci bisikletlerle yerleşke gezisi gerçekleştirdi. Daha sonra Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önünde toplanan öğrenciler sırasıyla Selim Sırrı Tarcan zeybeği, zumba gösterisi, postacı yürüyüşü, sünger yarışması, denge yarışması, çuval yarışması bilek güreşi, ip atlama gibi çeşitli gösteriler ve oyunlar sergilediler.
Etkinlikler, yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin hediyelerinin verilmesiyle birlikte sona erdi. 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN