404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

PEDALLAR SAĞLIK İÇİN DÖNECEK


Karaman’da sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi tarafından bisiklet etkinliği düzenlenecek.
Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için 10 Mayıs günü, “Sağlık için Hareket Et Günü” olarak belirlendi.
“Sağlık için Hareket Et” günü kapsamında Karaman gençlik merkezi tarafından ''Sağlık İçin Pedal Çeviriyoruz'' sloganı ile bisiklet turu düzenlenecek. 10 Mayıs Çarşamba günü saat 17.15’de Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu önünden başlayacak etkinlik, Molla Fenari Caddesi, İsmet Paşa Caddesi ve Dr. Sadık Ahmet Caddelerinin bisikletlerle gezilmesinin ardından tekrar Kazım Karabekir Spor Salonu önünde sona erecek.
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır. Bizlerde gençlik merkezi olarak fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ''Sağlık İçin Pedal Çeviriyoruz'' sloganı ile bisiklet etkinliği düzenliyoruz. Daha fazla yarar elde edebilmek ve sağlığı koruyup geliştirebilmek için tüm halkımızın etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN