404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

REKABETÇİ SEKTÖRLER FARKINDALIK TOPLANTISI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Rekabetçi Sektörler Programı Farkındalık Toplantısı düzenlendi.
Toplantı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Karaman İl Müdürlüğü, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), KMÜ Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi, Karaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Kamu-Üniversite Sanayi İşbirliği Çalışma Kurulu Karaman İl Temsilciliği (KÜSİ) işbirliğiyle gerçekleşti.
Toplantıda konuya dair bilgilendirme sunumunu gerçekleştiren Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Arif Köseoğlu, "Rekabetçi Sektörler Programı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde Avrupa Birliği eş finansmanıyla yürütülen bir programdır. Programın temelinde KOBİ'lere ve girişimcilere yönelik rekabetçiliğin geliştirilmesi odaklı mali destekler sağlayan operasyonel çalışmalar uygulanıyor. Biz de MEVKA olarak Konya ve Karaman illerindeki kurum ve kuruluşların projeler geliştirmesi adına bilgilendirme ve istişare yapmak için bu toplantıları organize ediyoruz." dedi.
Programın içeriğinden bahseden Köseoğlu, programın 2014-2020 yıllarını kapsayacağını belirtti ve bu kapsamda 2017 yılının ilk çeyreğinde bir teklif çağrısına çıkılarak desteklenecek proje seçimine başlandığını söyledi. Ayrıca program için bütçe oluşturulduğunu ifade eden Köseoğlu, "Program kapsamında destek verilecek ve bu desteklerin, öncelikle sanayide ve üretimde verimliliğin artırılması ve cari açığın azaltılmasına katkı sağlaması hedefleniyor. Projeler dört faaliyet alanında ve bu faaliyet alanlarının yalnızca biri altında tasarlanabilir. Bu faaliyet alanları; imalat sanayi, araştırma ve geliştirme, teknoloji transferleri ve ticarileştirmedir." açıklamasında bulundu.
       
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN