404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

SAĞLIK HİZMETLERİNDE EN BÜYÜK PAY HEMŞİRE VE EBELERE AİTTİR


“Sağlık Hizmetlerinin 7 Gün 24 Saat Sürmesinde En Büyük Pay Hemşire Ve Ebelere Aittir.”
Sağlık hizmetinin dengeli, ulaşılabilir, sürekli, kaliteli ve en üst düzeyde verilmesinde en önemli faktör; bütün sağlık hizmetlerinin hekimi, hemşiresi ve diğer sağlık çalışanları ile bir ekip hizmeti olarak verilmesidir. 
Sağlıkta görev yapan meslek grupları içinde bel kemiğini ve en büyük grubunu ebe ve hemşireler oluşturmaktadır. Sağlık hizmetlerinin 7 gün 24 saat sürmesinde en büyük pay hemşire ve ebelere aittir. Bu nedenle hemşire insan gücünün etkin ve verimli kullanımı, sunulan hizmetin niteliğinin artırılması ve iyi yönetilmesi sağlık tesislerinin verimliliklerini doğrudan etkilemektedir. 
Bütün hemşirelerimiz; hasta haklarının, değişen sağlık ihtiyaçlarının, hasta ve hasta yakınlarının beklentilerinin karşılanması doğrultusunda verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti sunulabilmesi için omuzlarındaki büyük ve kutsal sorumluluğun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içerisindedirler.

Sağlık hizmetlerinde istenilen kaliteye ulaşılması için ülkemizdeki üst düzeyde olan doktor ve hemşire açığının kapatılması zorunlu bir hal almıştır. Ağır koşullar altında görev yapan sağlık çalışanlarının daha iyi şartlarda görev yapabilmeleri, mesleklerini daha da ileriye taşıyabilmeleri için sistemsel iyileştirmelerin yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı istatistiklerine göre aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa bölgesinde her 100 bin kişiye düşen hemşire ve ebe sayısı 802 iken Türkiye’de 251 olarak açıklanmıştır. 
İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz gayretle mesleğini icra etmeye çalışan tüm ebe ve hemşirelerimizin haftasını kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim. 
Dr. Hasan Arslan
Genel Sekreter 


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN