404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ŞEKER; “BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN”            AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
            Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:
Ramazan ayının müjdecisi mübarek Berat Kandil’ine ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız. Tüm vatandaşlarımın berat kandilini en içten dileklerimle tebrik ediyorum.
Berat; borç ve cezadan kurtulma, günahlardan arınma, ilâhî af ve rahmete nail olma manalarına gelmektedir.
Mübarek üç aylar içinde müstesna gecelerden Berat gecesinde Yüce Allah (C.C) dünya semasına rahmetiyle tecelli ederek kullarına rahmetini bol bol indirmekte, rızık ve şifâ kapılarını sonuna kadar açarak, müminleri sonsuz ikramlarına davet etmektedir.
Bu gece ile ilgili olarak Sevgili Peygamberimiz (S.A.V); “Şaban Ayı’nın 15. gecesini ibadetle geçirin. Gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve kullarına rahmetini, lütuflarını müjdeler: Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan, ona da istediğini vereyim.” buyurmuştur.
Yüce Allah (C.C)’ın kullarına rahmetle nazar ettiği bu ulvi gecenin manevi ikliminden yararlanmak ve beratımızı almamız, Yüce Allah (C.C)’ın ilahi mesajına kulak vermek ve yüce dinimizin ahlaki erdemlerini hayatımıza yansıtmakla mümkün olacaktır.


             Bu duygu ve düşünceler ile Aziz Milletimizin, tüm İslam Aleminin ve Karamanlı hemşerilerimin Berat Kandilini en kalbi duygularımla tebrik eder, başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını, Yüce Allah (C.C)’dan niyaz ederim.” dedi. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN