404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

SURİYELİ MÜLTECİLER GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR
Medyanın gündeminden düşmeyen konulardan biri de Suriyeli mülteciler… Her gün mülteciler ile ilgili yüzlerce haber medyada yer alırken, Uluslararası Göç Örgütü (IOM)’un geçtiğimiz günlerde yayınladığı rakamlar, tabloyu çarpıcı şekilde gözler önüne serdi. Medya Takip Merkezi (MTM) ise Mülteci, Göçmen ve Suriyeli konularının medya rakamlarını inceleyerek, haberlere yakından baktı. İşte araştırmanın detayları…

Ortadoğu’da süregelen savaşların sonucu olarak ortaya çıkan insanlık dramı mülteciler, toplumda büyük yankı uyandırırken, medyanın da her gün yer ayırdığı konular arasında bulunuyor. Özellikle yaşanan ölümler sonrası medya dünyasında “ölüm denizi” olarak adlandırılmaya başlanan Akdeniz’deki vakalar sıklıkla gündemde yer alıyor. Konuyla ilgili Uluslararası Göç Örgütü (IOM) geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, bu yılın ilk dört ayında Akdeniz’de hayatını kaybeden veya kaybolan bin 89 sığınmacının kayda geçtiğini belirtti. Verilere göre, Avrupa’ya deniz yoluyla 43 bin 357 kişi giriş yaparken, geride bıraktığımız Nisan ayı ise en fazla sığınmacının hayatını kaybettiği ay oldu.

141 günde 449 bin 396 haber yapıldı
Medya Takip Merkezi, gündemin önemli meselelerinden mülteci, göçmen ve Suriyeli konularının medya yansımalarını ortaya koydu. Başlıklar arasında, 233 bin 689 haberle Suriyeli mülteciler konusu listenin başında yer alırken, genel mülteci konusu 146 bin 730 kez haber yapıldı. Genel göçmen haberleri ise 68 bin 977 haberle basında yer aldı.

 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba,pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğanher türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen yazara ve yorumcuya aittir.///NOT:Medya Ermenek sitesinde makalesi yayınlanan yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Düzenleme | Copyright © 2013-2017 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN