404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASINDA OKULLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ


    Karaman Belediyesi ve TAP işbirliği ile 1 Ekim 2016 ile 30 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen atık pil toplama kampanyasında dereceye giren okullara ödülleri verildi. 
    
        Karaman Belediyesi ve TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği) işbirliğinde düzenlenen atık pil toplama yarışmasında, Yem Sanayi İlkokulu 375 kg atık pil toplayarak birinci oldu ve renkli yazıcı, fotokopi, fax tarayıcı ödülünü kazandı. Yarışmada ikinciliği 346 kg atık pil toplayan Piri Reis İlkokulu, üçüncülüğü de 141.5 kilo atık pil toplayan Mehmet Çavaş İlkokulu kazanırken bu okullara da spor ve satranç eğitim setleri hediye edildi. Yarışmada dereceye giren okullara ödülleri, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü tarafından verildi. 
    
        Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kampanyaya katılarak çevreye olan duyarlılıklarından dolayı öğrencilere teşekkür etti. Bu yarışmanın öğrencilerin bu konuda bilinçlenmesine büyük katkı sağladığını söyleyerek: “Bu gibi yarışmaları düzenliyor olmamızdaki temel amaç, ilköğretim seviyesindeki çocuklarımızın temiz bir çevre için gerekli olan duyarlılığını ve bilincin oluşmasını sağlamaktır. Çevreyi biz geçmişten emanet aldık, geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize aldığımız emaneti sağlam olarak teslim etmek istiyoruz. Atık pillerin doğaya zararını önlemek ve atık pilleri geri kazanmak amacıyla düzenlediğimiz bu kampanyada 6 ay içerisinde 1170.5 kg atık pil toplandı. Küçük öğrencilerimizin çevreye olan bu hassasiyetleri ve duyarlılığının biz yetişkinlere de örnek olmasını temenni ediyorum. Düzenlemiş olduğumuz atık pil toplama yarışmasında dereceye giren okullardaki öğrencilerimizi ve değerli öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum." dedi.
    
        Ödül törenleri sonrasında Başkan Çalışkan, okul idaresi ve öğretmenlerle görüşerek bir süre sohbet etti.  

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN