404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

BASIN SEKTÖRÜNDE ULUSAL MESLEK STANDARTLARI BELİRLENDİ


Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) “basın sektörünü temsil kabiliyetini haiz kamu kurumu” olarak gazetecilik meslek standartlarının belirlenmesi için Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile yürüttüğü çalışmalarını tamamladı.

Ulusal Meslek Standartlarının hazırlanması için 4 yıl önce başlatılan çalışmanın ilk aşamasında basın alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, basın yayın organlarının temsilcileri ve üniversitelerle iş birliğiyle düzenlenen çalıştaylar, saha çalışmaları ve uluslararası literatür taramaları ile Gazetecilik Meslek Haritası oluşturularak gazeteciliğin 10 alt mesleği tespit edildi. Bunun sonucunda, 2015 yılında foto muhabiri, muhabir ve uzman muhabir için meslek standartları belirlendi.


İkinci aşamada ise; istihbarat şefi, sayfa editörü, editör, görsel yönetmen, sayfa sekreteri ve düzeltmene ait mesleki yeterlik standartlarına nihai şekli verilerek, 22 Haziran 2017 tarihinde Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba,pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğanher türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen yazara ve yorumcuya aittir.///NOT:Medya Ermenek sitesinde makalesi yayınlanan yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Düzenleme | Copyright © 2013-2017 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN