404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BASIN SEKTÖRÜNDE ULUSAL MESLEK STANDARTLARI BELİRLENDİ


Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) “basın sektörünü temsil kabiliyetini haiz kamu kurumu” olarak gazetecilik meslek standartlarının belirlenmesi için Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile yürüttüğü çalışmalarını tamamladı.

Ulusal Meslek Standartlarının hazırlanması için 4 yıl önce başlatılan çalışmanın ilk aşamasında basın alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, basın yayın organlarının temsilcileri ve üniversitelerle iş birliğiyle düzenlenen çalıştaylar, saha çalışmaları ve uluslararası literatür taramaları ile Gazetecilik Meslek Haritası oluşturularak gazeteciliğin 10 alt mesleği tespit edildi. Bunun sonucunda, 2015 yılında foto muhabiri, muhabir ve uzman muhabir için meslek standartları belirlendi.


İkinci aşamada ise; istihbarat şefi, sayfa editörü, editör, görsel yönetmen, sayfa sekreteri ve düzeltmene ait mesleki yeterlik standartlarına nihai şekli verilerek, 22 Haziran 2017 tarihinde Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN