404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

BAŞKAN BÜYÜKKARCI’NIN KADİR GECESİ MESAJI


Ayrancı Belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Büyükkarcı mesajında şu sözlere yer verdi;
‘’ Bereket ve huzur ayı olan mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı, af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı, Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.
 Müminlerin kurtuluşu için bir fırsat olan bu gecede, Milli şairimiz Mehmet Akif’in;
Ya Rab, şu muazzam Ramazan hürmetine, Kaldır aradan vahdete hail ne ise. Ya Rab, şu asırlarca süren tefrikadan Artık ezilip düşmesin ümmet ye'se Madem ki verdin bize bir ruh-ı nevîn Ya Rab, daha bir nefha-i te'yîd insin.

Dizelerinde duacı olduğu gibi tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşehrilik ruhumuzu daha da artırmalıyız. Bu vesilelerle Ayrancılı hemşerilerimin, yüce milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin, tüm insanlığın kardeşliğine ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum’’
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN