404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

BİNLERCE KARAMANLI AYNI SOFRADA BULUŞTU



        Karaman Belediyesi Ramazan Ayı boyunca mahallelerde kurduğu iftar sofralarının sonuncusunu dün (23.06.2017) Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurdu. İftar programına 10 binin üzerinde vatandaş katıldı.

        Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl on bir ayrı noktada kurulan iftar sofralarının son durağı Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı oldu. 10 bin kişinin üzerinde katılımın olduğu iftar yemeğine, AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer, önceki dönem milletvekili Mevlüt Akgün, belediye meclis üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

        İftar programında selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “ Karaman birlik ve beraberliğin, paylaşmanın, kardeşliğin en güzel biçimde yaşandığı bir şehirdir. Ramazan ayının huzurunu bereketini hep birlikte yaşadık. Mahallelerimizde kurduğumuz iftar sofralarında milletimizle aynı ekmeği paylaştık. Ülkemizin birlik ve beraberliği en fazla ihtiyacının olduğu şu günlerde Allah birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi bozmasın. Şimdiden tüm hemşehrilerime hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

        Önceki dönem milletvekili Mevlüt Akgün ise yaptığı konuşmada; “ Bir mübarek Ramazan Ayı’nı daha geride bırakıyoruz. Bu mübarek günlerde, bayramlarda küskünlükleri, dargınlıkları bir kenara bırakarak ülkemiz ve milletimiz için birbirimize daha da kenetlenmeliyiz. Karaman Belediyemize düzenledikleri bu güzel programlardan dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

        Milletvekili Recep Şeker ise konuşmasında; “ Mübarek Ramazan Ayı’nın huzurunu, mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Ülkemizin birliğe ve beraberliğe en ihtiyacı olduğu dönemde, Karaman her zaman kendisine yakışanı yapmıştır. Gördüğümüz gibi bu meydanda binlerce hemşehrimiz aynı sofrada buluştu. Allah birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin.” Dedi.

        Son olarak konuşan Karaman Milletvekili TBMM Tarım ve Köy İşleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; “ Mübarek bir Ramazan Ayı’nında daha sonuna geldik. Ümit ediyorum ki bu mübarek ayda nefislerimizi terbiye ettik. Başı rahmet ortası mağfiret sonu kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayı’nın inşallah bereketinden feyzinden faydalanmışızdır. Şimdiden tüm hemşehrilerimizin, İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum.” Dedi. 

        Konuşmalardan sonra iftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Akşam ezanının okunması ile binlerce vatandaş aynı anda oruçlarını açmanın huzurnu ve mutluluğunu yaşadı.


  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN