404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

GÖRME ENGELLİ JUDOCU CAHİDE EKE'YE MİLLİ DAVET


Aksaray'da yapılacak olan Görme Engelliler Judo Milli Takım kampına Karaman'dan Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Cahide Eke'de çağrıldı.
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu 28 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında Ankara ve Aksaray’da yapılacak olan Milli takım kamp listesini açıkladı. Ankara’da düzenlenen Görme Engelliler Judo Avrupa Şampiyonası seçmelerinde 48 kiloda ikinci olan Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Cahide Eke, 28 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında Aksaray Paralimpik Merkezi’nde yapılacak olan milli takım kampına davet edildi.
Aldığı milli davetten dolayı mutlu olduğunu belirten başarılı sporcu, kamp sürecini en iyi şekilde değerlendirerek ülkesine yeni zaferler kazandırmak istediğini belirtti. Yaklaşık 4 yıldır judo sporunun içerisinde yer aldığını belirten Eke, “Karaman Bifa Lisesi 11. Sınıf öğrencisiyim. 4 yıldır judo antrenörlerim Ahmet Ömre Türe ve Fadim Sarvan Çakmak eşliğinde çalışmalarıma aralıksız bir şekilde devam ediyorum. Başlarda zorlu bir yolculuğa çıktığımın farkındaydım. Hiç bir şey bir anda olmayacaktı ve başarı için çok çalışacaktım. Antrenörlerimin de büyük desteği ile hiçbir antrenmanımı kaçırmayarak hayallerimin peşinde koştum. 2015, 2016, 2017 yıllarında Görme Engelliler Ümitlerde ve 2017’de Gençlerde Türkiye Şampiyonu oldum. Benim için tarifi olmayan bir mutluluktu. Şuan ise 2020 Paralimpik Olimpiyatları için Avrupa Şampiyonası ve sonrasında yapılacak Gençler Avrupa , Büyükler Dünya Kupası’nda elde edeceğim derecelerle Paralimpik Olimpiyatları için puan vereceğim. Büyükler kategorisinde ilk defa katılacağım şampiyonada ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil ederek bayrağımızı birincilik kürsüsünde dalgalandırmak istiyorum” şeklinde konuştu.
Cahide Eke'nin Uluslararası arenada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, "Görme Engelli sporcumuzun milli takım kampına davet edilmesinden dolayı gurur duyduk. Ulusal şampiyonalarda başarılı sonuçlara imza atan sporcumuzun Uluslararası şampiyonlarda da güzel sonuçlara imza atacağına inancım tamdır. Kampta yer alan sporcularımıza, antrenörlerine ve teknik heyete başarılar diliyorum" dedi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN