404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GÜNEYYURTLULAR DERNEĞİNDE KONGRE


Güneyyurtlular Derneğinde ben de varım diyenler, seçimlere katılarak yönetimde ve denetimde yer almak için sizi de bekliyoruz.

Merkezi Konya’da bulunan  “Güneyyurtlular Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği” 3. genel kurulu 11 Mayıs 2017 Pazar günü öğlen saat 12’de Alaeddin Bulvarı civarındaki “Sahibata Mahallesi A. Küçük armağan sok. No 8/2 Meram Konya” adresindeki merkezinde yapılacaktır.

Bir hemşeri derneği olan derneğimizde amaç Güneyyurtluları bir araya getirmektir, Asla siyasi görüş belirtmeden sıcak sohbetlerde kasabamızın meselelerine katkıda bulunmaktır.

Bu üçüncü kongrede üç yılda bir yenilenen yönetim kurulu, denetim kurulu ve başkan seçimi yapılacaktır.

2017 Mayıs 11 Pazar günü saat gündüz on ikide dernek merkezimizde yapılacak kongrede yeni başkan ve yönetim belirlenmiş olacaktır. Eğer bu tarihte çoğunluk sağlanamazsa bir sonraki hafta tekrarlanarak yönetim oluşturulacaktır.

Güneyyurt merkezde ve dışarıda toplam 10 bin civarında nüfusa sahip olan kasabamızın tek derneğinin yönetimine katılmak isteyenlerden ister üye olarak, ister yönetim kurulu üyesi olarak veya başkanlık ve liste bazında katılımlarını bekliyoruz.

Güneyyurtlular Derneği

2010 yılında kurulan “Güneyyurtlular Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği” her yıl “Güneyyurt Herse Şenliği” tertip etmektedir. 2010 yılından beri Konya Beyşehir yolu üzerindeki Loras Dağı’nda yapılan bu etkinlik bu yıl yapılan toplantıda alınan kararla havaların yağmurlu ve Mayıs ayı pazar günlerinin düğünlü olmasına mebni yaz sonuna ertelendi.  

İnşallah bundan sonra Toros dağında, her yıl ayrı bir mekân ve yaylamızda yapılması planlanmaktadır. Yüzlerce kişiye yöremizin en müstesna damak tadı olan herse ve yahnimizi tattıran dernek bu vesileyle hemşerilerimizin de bir araya gelmesini sağlamaktadır.

Güneyyurtlular Derneği “Güneyyurtlular Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği” unvanıyla u 01.06.2011 yılında kuruldu. Kurucu üyeler şunlardır:

1- Mustafa Zeybek 2- Mehmet Bağcalı 3- Mükremin Kızılca 4- Ali Civil 5- Ali Korkut 6- Ali Demirtaş 7- İsmail Öztürk

2017 Mayıs ayı itibariyle 170 üyeye sahip olan Güneyyurtlular Derneği kendisini Güneyyurtlu sayan herkesin ortak STK’sıdır.

Güneyyurtlular Derneği her hangi bir ile ilçeye mahsus değildir yani sadece Konya’daki ya da İzmir’deki vb oturan hemşerilerimize ait değildir, bu dernek Dünyadaki Tüm Güneyyurtluları kapsamaktadır.

Şimdilik en fazla gurbetçinin yaşadığı ki bu yaklaşık 500 hanedir Konya’da geniş bir dairede hizmet vermektedir. 

Mesela her ayın 20’sinde toplanan Güneyyurt sevdalıları akşam yemeğini dernek merkezinde yemektedirler bu yemeği bir ve ya bir kaç hemşerimiz üstlenerek masrafları karşılamaktadır.

Derneğimiz henüz harcama yapacak yani öğrencilere ve ya isteyenlere yardım yapacak seviyeye gelememiştir. Bunun da nedenlerinden birisi aidatların düzenli ödenememesidir. Asıl sebep ise bu derneğin Konya’daki Güneyyurtlulara hitap ediyor sanılmasıdır ki bu asla doğru değildir.

Bu imajı ve algıyı yıkmak için beldemize ve hemşerilerimizin yoğun olduğu diğer yerlere açılmak en kestirme yoldur. Mesela 5 yıldır Loras dağında yapılmakta olan "Herse Şenliği" ni Toros dağına alarak bunu başarmayı hedefliyoruz inşallah.

Kurulduğu tarih olan 01.06.2011’den 23 Kasım 2014 yılına kadar üç yıl başkanlığını Mustafa Zeybek’in yürüttüğü dernek tüzüğüne göre üç yılda bir yönetim kurulu seçimi için genel kurulunu toplamaktadır.


23 Kasım 2014 yılındaki ikinci genel kongrede Mükremin Kızılca başkanlığa seçilmiştir. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN