404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

IAAF ÇOCUK ATLETİZMİ ERMENEK’TE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ


Türkiye Atletizm Federasyonu’nun “1 Milyon Süper Çocuk” sloganıyla Türkiye’nin her köşesine ulaşmayı hedeflediği “IAAF Çocuk Atletizmi Projesi”nin 49. durağı Karaman’ın Ermenek ilçesi oldu.


Türkiye Atletizm Federasyonu IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörlüğü tarafından organize edilen proje il ve ilçe demeden Türkiye’yi kucaklamaya devam ediyor. 2-3 Haziran tarihlerinde Ermenek’te gerçekleşen seminerde büyük çoğunluğu sınıf öğretmenlerinden oluşan 77 kursiyer katıldı. 2 gün devam eden seminerde kursiyerlere teorik ve uygulamalı dersler verilirken bölge okullardan yaklaşık 138 öğrenci eğlenceli atletizmle tanıştı.
Yoğun geçen seminerde kursiyerlere uygulamalı eğitimlerin yanı sıra “Y” nesli ve Çocuk Atletizmine Giriş, Antrenmana Geçişte Fizyolojik Uyum, Çocuk Atletizmi, Sporda Çocuklara Psikolojik Yaklaşım, Madde Bağımlılığı ve Çocuklar ve Fair-Play gibi eğitimler verildi.
Seminerin açılış konuşmasını yapan IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz, projenin her geçen gün büyük ilgi görerek Türkiye çapında yaygınlaşmasının önemine işaret ederek, “Ermenek’te gördüğümüz ilgi gelecek konusunda umutlu olmamız için iyi bir işaret. Çünkü öğrencilerimizi yetiştirenler öğretmenlerimiz çocuk atletizmine ilgi gösteriyor. Bu da doğru yolda olduğumuzu gösteren en önemli veri” dedi.
“Eskimeyen Değerler” unutulmadı
Proje kapsamında “Geçmişine Değer Vermeyenler, Geleceğine Yön Veremezler” sloganı ile programa eklenen “Eskimeyen Değerler” bölümünde Türk atletizminin değerleri ile Ermenek’te spora katkı sağlayan isimler kursiyerlere tanıtılarak ödülleri verildi.
Ödül alan isimler ise, Milli Atletler Sermet Timurlenk ve Mirza Egeli, Ermenek Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu, Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Ermenek Milli Eğitim ve Gençlik Spor Müdür Vekili İsmet Kırındı ile projenin Ermenek’e gelmesinde büyük çaba harcayan atlet ve antrenör Melihşah Katman oldu.
Törenin ardından sertifikalarını alan kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol gereğince Halk Eğitim Merkezlerinde istihdam edilme fırsatını da yakalamış oldu.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN