404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARA SEVDAM ANAMASLAR
Çocukluğumdan bir sevdaydı Anamas sevdası, yıllar geçti bu sevda adeta kara sevdaya dönüştü. Bende bu sevdayı yaşatmak için adımın başına “Anamaslı” koydum. Çünkü ben Anamaslı’ydım. İçim yüreğim Anamas ile yanıp tutuşuyordu. Ekmeğinden çorbasına gökyüzünde ki bulutundan ağacına damarlarımda tarifsiz bir Anamas kanı var.
“Anamaslı Mehmet” olarak 10 yıldır Yörük nerede, Türkmen nerede bende orada oldum. Bu can bu bedende durdukça da kültürümüzü yaşatmak için ölene değin bu yolda olacağım Allah’ın izni ile.
On yıldır oba oba, yayla yayla, köy köy şölen şölen dolaşıp yörük Türkmenlere kısaca bu kültüre fotoğraflarımla kamera çekimlerimle hizmet ediyorum.
Bu süre zarfında da binlerce yörük ve Türkmen’i tanıdım ve tanıştırıldım. Bu tanışmaları sanal ortamda kurduğum “YÖRÜKLER TANIŞIYOR-VE YÖRÜK TÜRKMEN TANIŞIYOR” guruplarıyla destekledim. İçimdeki heyecan gittikçe büyüdü.

O ŞİİR YENİ BİR HEYECAN OLDU

Yıllar önce Anamas yaylalarına gelen yörüklerin yaşantıları ve köyüm Kurucuova’da ki yayla hayatımız bana bir de şiir yazdırdı. Bu şiirimin adı da YÖRÜK KIZI idi. Yörük kızı şiirimi gittiğim şölenlerde seslendirdim ve bu şiir çok beğenildi zaten bu şiir idi beni yörük ve Türkmenlerle buluşturan Sanal aleme 600 ün üzerinde kendi çektiğim videolarımı yükledim. Facebook sayfalarımda 10 yıldır  Yörük Türkmen şölenlerinde çektiğim binlerce foto videomu yayınladım. Beni takip eden dostlarımı biraz olsun gülümsetebilmek amacıyla bu güzelliklerin “dadına” bakıyorum diyerek fotoğraf ve videolarımla sanal ortamda onlarla oldum.

YÖRÜK KIZI
Taksisi eşektir rotası yayla
Yününü atıyor elinde yayla
Yayığı elinde kalmış bak öyle
geleni seyreder bak yörük kızı

(NOT-Bu şiirim 14 kıtadır)

Kendimi de bir dörtlüğümle Medya Ermenek'in değerli okurlarına tanıtayım istedim.

Anamaslı Mehmet yörüktür soyu
İlçesi Beyşehir Kurucuova köyü
Nasıl anlatayım ben bu sevgiyi
Yörük olmak bana gurur veriyor
Türkmen olmak bana onur veriyor…Şimdiden Medya Ermenek yayın ekibine ve okurlarına selamlarımı iletiyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Önümüzdeki günlerden itibaren yeniden başlayacak ülkemizin her yanından yörük ve Türkmen şölenlerinden fotoğraflarımla yazılarımla sizlerle olmak ümidiyle bugünlük hoşça kalın diyorum.
Kaynak: Pusula
Anamaslı Mehmet
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN