M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

NACİ AYDINLI KİMDİR - 6 -


NACİ AYDINLI HOCAMIZIN EMEKLİLİK YILLARI
Naci Aydınlı Hocamız Antalya’yı daha önce tanıyıp bilmesi, kızı Meltem’in Akdeniz Üniversitesi Kimya Bölümü’nde Araştırma görevlisi olması  gibi nedenlerle Konya’dan Antalya’ya taşınırlar ve yerleşmek için bir ev satın alırlar.
Sonuç olarak aradan yıllar geçti, oğlu Mesut emekli Topçu Albay Ankara’da; oğlu Melih Orman Mühendisi Çevre ve Orman Bakanlığı’nda çalışıyor. Kızı Meltem de  Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik  Fakültesi Kimya Bölümü Başkanı, doçent, kadrosu gelince profesör olacak.
Torunlarından bahsederken,
“ Dört torunum var: Mesut’un bir oğlu var, Naci Denizhan TOP Üniversitesi  Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Bölümü son sınıf öğrencisi. Orman Mühendisi Olan Melih’in ise Berna ve Zeynep  adında  iki kızı var. Kızı Meltem’in ise Melis adında   bir kızı var. Çok şükür çocuklarımız okuyup istikballerini sağladılar. Torunlarımız da okumaktalar.” diyerek hâline şükreder.
2016 yılında eşi ile birlikte Hacca gidip gelmişler. Mutlu ve huzurlular. “Alalh cümlemizi mutlu ve huzurlu etsin. Ben ve eşim de Antalya-Afyon-Ankara arasında 3 A’da çocuklarımızla birlikte olabilmek  için dolaşıp duruyoruz.
“Sonuç olarak öğretmenlik mesleğinde, askerlik dahil 39 yıl çalışmış. Mesleğini güzel ve faydalı buluyor. Dünyaya yeniden gelme şansım olsa yine öğretmenlik mesleğini seçerdim. Geriye dönüp baktığımızda çalışma kadromuzla emek verdiğimiz bütün öğrencilerimiz istikballerini kazandılar. Emekli olduktan sonra bunu daha iyi anladım.
Belleğimde bütün öğrencilerimizin hepsinin ayrı yeri var. Öğrencilerimizden aldığımız verim bilinçli, disiplinli  bir kadronun çalışmasının ürünüdür. “ derken öğrencilerinin başarılarını kendisinin olduğu kadar, diğer mesai arkadaşlarının da payı olduğunu vurgulayarak, başarıda da  paylaşımcı bir kişilik yapısında olduğunu vurgular. Yıllar sonra karşılaştığımız bazı öğrencilerim, bana şunu söylediler. “Öğretmenim,   biz okurken sizi çok seviyorduk. Sıkı ve disiplinli idiniz. Haksızlık etmediniz. Ama hayata atıldıktan sonra bizim yetişmemizde annemiz ve babamızdan sonra en çok emeği geçenlerden biri olduğunuz  için sizi daha çok seviyoruz.”diyeceklerdir.
Kıymetli öğrencilerimin bu sözleri beni çok etkiledi. Mutlu oldum, çünkü görevimi yapmış olmanın mutluluğunu yaşadım ve hâlâ yaşıyorum.
NACİ AYDINLI ÖĞRETMENİMİZİN BELLEĞİNDE KALAN ÖĞRENCİ İSİMLERİ
Aklıma gelen öğrencilerimin adlarını yazmaya çalışacağım. Elbette başta mesleki çalışması ile  kalemi ile gurur duyduğumu Hasan Şimşek ilk sırda yer alıyor ve alacak. İsmini unuttuklarım varsa sakın alınmasınlar.
KIZ  öğrencilerimiz: Cihan Sönmez, Hasibe  Karaelma, Gülşen Görgülü, Sevgi Yaldız, Nazan Yaldız, Şükran Güney, Emine Güney, Ülkü Özmen, Feray Atalık, Sabahat  Can, Yaşar Dökmeci, Muazzez Bayındır, Leman Örnek, Gülgün Küçüksu, Hilal Baylav, Nurhan Keskin, Nesrin Aslan, Fatma Evren, Zehra Çetin, Aynur Yılmaz.Şenay Torcu, Semra Karamanoğlu, Aysel Livatyalı, Demet Oran
ERKEK Öğrencilerimiz: Tevfik Bardakçı, Mustafa Okuroğlu, Salim Cöhce, Hasip Pektaş, Hakkı Polat, Ali Yıldırım, Basri Aksoy,İbrahim Zengin, Sinan Çelebi, Mustafa Çetin,Ali İhsan Sayıcı, İbrahim Baylav, Lütfi Servi, Nuri Karamanlı, Halit Atasoy,  Mehmet Çiçek,  Ali Dökmeci, Alaeddin Parmaksız,Alaeddin Atalık, Mehmet Atay, Talat Seyhan, Mehmet Aydoğdu, Necati Akpınar, Hakan Yüzbaşıoğlu, Halûk Yüzbaşıoğlu, Nurettin Ünsal, Nevzat Ünsal, Kemal Gültekin,,Ahmet Arpacı, Raci Yılmaz, Mehmet Altunay,Kamil Sönmez,  Naci Sözen, Fikret Abitağaoğlu,  Hüsamettin  Dökmeci, Niyazi Bulduk, Nuri Güzveli, Sadık Haranioğlu, Mehmet Haranioğlu, Mehmet Emin Öztaş, Tevfik Yavuzer, Kadir Sinoplu, Şevket Say, Hüseyin Ören, Fehmi Özkan, Kazım Yazar,  Hasan Altınışık, Nejat Ozkan, Mustafa Uğur,Abdullah Dikici, Mehmet Toprak, Süleyman Berberoğlu,, Kamil Karataş, Ahmet Kocaman, Nuri Yaldız, Hasan Kömürcü, Şifa Yılmaz, Naci Erikoğlu, Mustfa  Erikoğlu, Sabahattin Aldemir, Hüseyin İleri,   Mustafa Şenol, Mustafa Aydın, Fehmi ( Öksüz ) Enginalp, Şevki Darçın, Mehmet Özcan, Cevdet Akın Selami Arı,  Sait Saçlı, Halis Göksel, Mehmet Kavuncu, Mehmet Alptekin, Süleyman Küçük, Salim Sakarya, Halis Gürdal, Mehmet Gürdal,  Nejat Aras, Abidin Soranlar,  Fuat Özdin, Mustafa Güney , Hasan Şahin, Hasan Kalan  Ahmet Tartıcı,  Hidayet Etlik, Selahattin Baysal,  Fehmi Ünal, Kamil Ulusan,  Nazım Köprülü,  Nuri Servi, Adil Ceylan.  Sizi de Adil’i de çok seviyorum. Hepimiz unutulacağız. Sizler kaleminizle unutulmayacaksınız dese de. Yukarıda adları geçen arkadaşlarımız kendi meslek dallarında ve sosyal sorumluluk projelerindeki alanlarında çok başarılar elde etmiş örnek gösterilecek  arkadaşlarımızdır. Tabi ki değerli öğretmenimiz Sayın Aydınlı’nın öğrencilerinin başarılarını izlemesi  ve takip etmesi mümkün değildir. Ben bile bu arkadaşların bazılarını tanımadığım hâlde facebook’ta arkadaşlarım olduğundan çoğunun adını anımsadım.
Naci Aydınlı Hocamız  Ermenek Ortaokulu’nda 1962’den lise açılıncaya kadar ki dönmede Ermenek’te çok verimli çalışmalar yapar, istem dışı bilahare Güneyyurt’ta , 1976 yılında ise  dönemin olumsuz,istikrarsız ,ideolojik  bakış şartları gereği Adana Düziçi Lisesi’ne gönderilir.  Danıştay kararı ile ermenek7teki eski görevine verilse de o Konya’yı tercih eder.
Yukarıda yazdık istikrar olunca, öğretmenler yerlerinde rahat bırakılınca verim almanın doruklara çıkacağının ispatıdır yukarıdaki isimler.

Değerli öğretmenimiz Naci Aydınlı’ya ailesiyle, çocukları ve torunlarıyla birlikte bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar dileriz. 
12 Haziran 2017. Hasan ŞİMŞEK

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA ROMAN

YAKINDA BURADAN YAYINLANACAK

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com