404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

NACİ AYDINLI KİMDİR? - 1Gençler onu tanımaz,
O tertipli, düzenli, iyi giyimli biraz da havalı  bir öğretmen!
Şimdilerde Antalya’da yaşıyor.
Ermenek Ortaokulu’nda öğretmenimiz olan Sayın Naci Aydınlı, tarih dersinde,  konuları anlattıkça biz de orduyla sefere çıkar gibi olayları yaşar ve heyecanlanırdık. Öyle günümüzde, çocuklarımıza doğru dürüst tarihimizi okutmadılar söylemlerinin aksine, tarih derslerini o anlattığında hücrelerimize kadar konular işlenirdi. Naci Aydınlı öğretmenimiz bize tarih dersini sevdirdi,  öğretti, yaşattı ve hayal dünyamızı zenginleştirdi.
Naci Aydınlı Ermenek Ortaokulu’ndan hocamızdı demiştik, özledim aradım, sordum soruşturdum albay rütbesine kadar yükselmiş bir oğlu olduğunu öğrendim. Şimdi hatırlayamadığımı bir arkadaşımız kanalı ile oğlu Emekli Topçu  Albay Mesut Aydınlı’dan telefon numarasını aldım, zaman zaman da hocamızla görüşüyordum. Bu bağlantının sonucu olacak ki dün 24 Mayıs 2017 tarihinde öğleden sonra tramvayda  Zeytinburnu-Ataköy arası  yolculuk yaparken tanımadığım bir telefonla arandım, karışımdaki ses Naci Aydınlı’nın sesi idi. Her zamanki kibar ve resmi tavrıyla konuşmamıza başladık, Zeytinburnu aktarma istasyonunda durakta indim ve durdum, uzun bir muhabbet ettik, 1960’lı yılların Ermenek’ine döndük.  Devre arkadaşlarımızdan kimlerle görüşüp konuştuğumuzu sordu, Ahmet ve Nurhan Esin’den, Sinan Çelebi’den Arif Ertekin’den, Hasgül Hoca’mızdan bahsettim. Hepsine selam gönderdi, mutlu oldu.  Afyon’da olduğunu söyledi, orada kızı varmış Kocatepe Üniversitesi’nde kimya doçenti olarak çalışıyormuş. Naci Aydınlı Bey eşi ile birlikte, yılın belirli aylarında Afyon’da torunları ile yaşıyor, öteden beri yılın yarısını da Antalya’da yaşayarak yaşamını sürdürdüğünü biliyoruz. Hep kendisini uzaktan takip ettik, facebookta  toplu fotoğraflarla kendilerini anımsadık. Antalya’da Naci Küçüksu, Haydar Gültekin, Halis Gürdal ve hatırlayamadığım diğer Ermenekli dostlarla eski anıları hatırlayarak yaşadıklarını zaman zaman sosyal medyadaki paylaşımlardan görüyor ve anlıyoruz. Bir ara sohbetimiz sırasında, 1963 mezunlarının hocalarının Naci Bey’den başkasını kaybettiğimizi  söyleyecek oldum ve Halil Cengiz’den bir haber alamadığımızı söylediğimde, Hukuku bitirdiğini ve Isparta’da avukatlık yaptığını söyledi, biraz şaşırmakla birlikte sevindim. O, beni  öğrencisi olmaktan daha çok bir ağırlıkta seven bir öğretmenimizdi.
Sayın Aydınlı ile konuşmam bittikten bir gün sonra, internetten Isparta Barosu kayıtlarına baktım, bir sürpriz yaparak anıları tazeleyelim diye hayal ederken,  Baroyu aradım, adını verdim, telefona çıkan ilgili görevli üç yıl önce vefat ettiğini söyledi. Hayalimin üzerine çöktüm kaldım, sürprizi yaşayamadık. Çok, ama  çok üzüldüm, Allah’ın rahmeti üzerine olsun.
Ermenek Orta Okulu öğretmenleri başta müdürümüz Adnan Göksu, Ünal Öztaş, Halil Cengiz, Mehmet Sönmez, Naci Köprülü,  Emin Alper, geçen yıl kaybettiğimiz   Meliha Berk, kardeşi Operatör Dr. Tevfik Fikret Berk  hakkın rahmetine kavuştular. Şüphesiz o zaman çok genç olan ve şimdilerde İstanbul’da yaşayan Hasgül Atalık Hanımefendi  ile Afyon’da yaşayan  Naci Aydınlı  hocalarımıza Allah uzun ömürler versin, sağ ve hayattalar.


1963 mezunlarına büyük emek veren hocalarımızı rahmetle anarken, sağ olanlara Allah’tan sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Bu yazı bir giriş oldu, gelecek sayılarda  Naci  Aydınlı hocamızı hatırlatmaya, ve bilmeyenlere tanıtmaya  devam edeceğiz.
30 Mayıs 2017. Hasan ŞİMŞEKMustafa Baysall Naci Beyin öğrencisi olmaya yetişemedim.Ancak , sonraki yıllarda Naci Beyin efsanevi bir öğretmen olarak duydum. Geçen yıl bir bayram ziyareti sırasında Dayım Haydar Gültekin'in evinde tanıştım. Naci Beyin öğrencisi olmaya yetişememiş olmama hayıflandım.

BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla
1
5 saat
Kaldır
Ebubekir Şahin Allah uzun ömür nasip etsin, kendisinin öğrencisi olmaktan gurur duyduğum elleri öpülesi çok değerli bir öğretmen, siz zaten çok güzel anlatmışsınız

BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla4 saat
Kaldır
Mehmet Kaysılı Sevgili Hasan Bey; Naci öğretmenim 1962 yılında Ermenek'e gelince ilk öğrencileri biz olduk. 3 yıl Türkçe öğretmenim oldu.Güzel dilimizin tüm kurallarını bize Halil Cengiz öğretmenimle ikisi öğretti. O yılların diğer altın öğretmenleri Adnan Göksu, Me...Daha Fazlasını Gör

BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla
1
3 saat
Kaldır
Ahmet Esin Halil Cengiz hocamıza Allah'tan rahmet, Naci Aydınlı hocamıza sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla3 saat
Kaldır
TC Mustafa Özmen Naci Aydınlı hocam benim Türkçe-Edebiyat öğretmeni olma yolunda 1968- 69 yıllarında ilk meşaleyi yakan hocamızdı.!975 yılında o zamanın siyasi ortamında bazı tatsız olaylar yaşanmış olsa da ''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum'' anlayışından hareketle Türkçe öğretmenim Naci Aydınlı hocamın ellerinden öpüyor,sağlıklı uzun ömürler diliyor,en içten saygılarımı sunuyorum.

BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla
1
2 saatDüzenlendi
Kaldır
Kerim Özmen 1970- 1973 yillarinda benimde türkce ve gramatik dersi ögretmenimdi. Köylü cocuklarina ayrica bir deger verir, nasihat ederdi. Okuyunda buradan öteye kendinizi atin derdi. Aslen nereli oldugunu bilmiyorum ama, sanki bir ermenekli gibi konusuyordu. Naci...Daha Fazlasını Gör

BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla1 saatDüzenlendi
Kaldır
TC Mustafa Özmen Yakup Topal,Mübeccel Gür(Sezer)Adnan Göksu, Ünal Öztaş, Salih Balaban,Fazlı Aktaş, Değerli öğretmenlerimizden birkaçı...

BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla1 saat
Kaldır
Hasan Simsek Kerim Bey arkadaşım Yakup Topal Kışla köyündendir. Sonradan Ermenek ilçe milil eğitim müdürü olmuştur. Ben köyden babamla kayıt için okula geldiğimde onlar kayıt yaptıramamış bahçeden geri dönüp gidiyorlardı. Ne olduğunu önceden biz bilimiyorduk. Yahya Bayar Bey'e biz kayıt için gettiğimizde okula almadı. Rahmetli babam bilinçili bir mantık yürüttü ve beni okula almaya karar verdi, o sırda bana dedi ki git önceki çocuğu da çağır gel dedi, Bahçeye çıkarak koşarak yanlarına yetiştim ve okula getirdim. ve okula kaydını sağlamış olduk.

BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla47 dk.
Kaldır

Ahmet Berberoğlu 12-13 yaşlarında ilkokulu bitirip ortaokul 1. sınıfta derse başladığımızda bir öğretmenim "arkadaşlar" diye hitap etmişti sınıfa. kendimi sanki büyümüş gördüm. ilk defa çocuk denmedi bana. Bunu hissettiren Naci hocamızdı. Allah uzun ömür versin. Her zaman saygı ile anarız...
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN