404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

“TOROSLAR’IN YUKARISI ERMENEK”   “ Torosların Saklı Kenti ERMENEK, İlçesine bağlı Yukarı Çağlar köyünde doğan, 2014 yılı öğretmen iken emekli olan Durmuş ali ÖZBEK İkinci kitabını da yazıp gün ışığına çıkardı. Adı Torosların Yukarısı ERMENEK. Birinci kitabı, adı ise  “ SBİDE ANTİK KENTİ “ dir. Tarihi adını koyduğu Yukarı Çağlar köyü kitabını öyle güzel derinlemesine incelemiş ki, araştırıcılara ışık tutacak olan, ilmi değeri yüksek kitabini okuyucularına geçen yıl sunmuştu.
TOROSLAR’IN YUKARISI ERMENEK “Kitabının içeriği tam bir “ Ramazan sofrası “ gibi özenle hazırlanmış, ilgimizi çeken, orucumuzu da bozduracak kadar ilginç birbirinden güzel, biri birinden tatlı öyle ilginç konularla kitabını dantel dantel işlemiştir ki… 142 konuyu içine alan ilginç ve güzel         
bir kitap.
   Kitaptaki konu başlıklarından işte birkaç örnek:
1)Keşfedilmeyi Bekleyen Taşeli;2)Zeyno’nun altınları;3)Kendimizi Ölçebiliyor muyuz?
4) Ermenek Kilimi;5)Göksu Artık Akdeniz’e Dökülmüyor; 6)Diren Kara Lastik;7)Kömür Karası Eller;7)Örene Evlerden Nasıl Kurtuluruz; 8)Köylere Dönüşüm Gerekir mi?9)Nerede Bizim Hikâye Masal ve Ninnilerimiz; 10)Su Bizi Eğitiyor;11)Kara Pabuç Memleketi Artık İl Olmalı; 12)Anneciğim 13)Keşfedilmeyi Bekleyen Taşeli; 14) SBİDE Antik Kenti Kazı Çalışmaları Bitti mi? ;15)Taş Ağırı Memleketim;  Karacaoğlan’ın Mezarı Nerede (Sarıveliler İlçesindeki Karamanoğullarından kalan TARİHİ ULU CAMİİ Vakıflar Müdürlüğü tarafından Onarım yapılırken 2013 yılında Karacaoğlan’ın mezarı ve mezar taşı bulundu.)
   Yukarıda görüldüğü gibi köşe yazılarının başlıkları ilginç olduğu gibi içeriği de öz Türkçe ile ilgi çeken bir yöntemle yazılmış, dile getirilmiştir. Köşe yazılarının üzerlerine yine ilginç bulduğu resimleri de ne güzel seçmiş Kömür Karası Ellerimiz, Kömür Ocaklarında can verenlerimiz gibi… gönül bu resimlerin renkli çıkmasını ister gel gör ki tek “Takavit Maaşı(emekli maaşı)” ile çok sevdiğimiz kardeşimiz Durmuş Ali ÖZBEK başka ne yapabilirdi ki… Üretici öğretmenimize bir el uzatan olmalı. Kültürümüzü bir dantel gibi işleyen bu kardeşimize iş adamlarımız, belediyelerimiz sahip çıkarlarsa bu sahipleniş, bu yerinde davranışın tadı damağımızda kalır.
   Durmuş Ali Özbek’in yeni yayınladığı kitabı 14,5x21,2 cm ebadında 160 sayfadır. Özbek’ in telefonu 05355440767’ dir. Değerli kardeşimiz Durmuş Ali ÖZBEK Bey yeni yeni eserlerinizi halkımıza sunacağınıza olan inancım tamdır. Sizi sevgi ile içtenlikle kutluyorum.
DOĞRUDAN DOĞRUYA
MUSTAFA ERTAŞ
GAZETECİ ARAŞTIRMACI YAZAR
18.06.2017/KONYA
GSM:05058743303

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN