404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

TAŞELİ TOROS ŞEHİTLERİNİ ANMA TURU30 Temmuz - 4 Ağustos 2017 tarihleri arasında Doğadaki Bisikletli Grubu tarafından Taşeli Toros Şehitlerini Anma Turu şeklinde bir bisiklet turu gerçekleştirileceğini sosyal medyadan öğrenmiş bulunmaktayım. “Antik kent kalıntıları, taş mezarlar, kaya mezarlar, erzak mağaraları, kanyonlar, vadiler, platolar, akarsular ve daha fazlası için tarih için turu kaçırmayın.” Şeklinde spot duyuruları izlemeye, turla ilgili haberlerin Konya basınında ve internet medyasında yer aldığını görmeye başladık.

“Taşeli Toros Gran Fondo Turu olmaya aday bir rotada Şehitler anısına ilkini gerçekleştireceğimiz tur için desteklerinizi bekliyoruz. “ denilerek tur kapsamında Konya, Beyşehir, Başyayla ve Ermenek Belediyelerine Soydan Evci Şerafettin Bulgurcu ve Uğur Sözkesen e teşekkür ederiz. Ermenek belediyesi tur anisi olarak kalacak formalara ve Ermenek’te yapacağımız faaliyetlere sponsor oldu. Bizlerin beklentilerini tek başına karşıladı. Önümüzdeki yıllar için projeleri de aktaracağımız güzel ve anlamlı bir tur olmasını temenni ediyoruz.” denildiğini okumaktayız.

Tur kapsamında Beyşehir, Seydişehir, Bozkır, Hadim, Taşkent,  Yörükpazarı, Başyayla, Başyayla Taşevler, Serper köprüsü, Güneyyurt, Ermenek, Maraspoli Mağarası Ermenek evleri, Ermenek Kalesi, Zeyve, Balkusan yaylasına doğruda pedal basılacağı ve daha sonra Alanya’ya hareket edileceği planlanmış.

Tur, harika düşünülmüş. Ancak turun adını oluşturan “Taşeli Toros Şehitlerini Anma Turu” adına uygun bir anlam içermesi için turu düzenleyen Ali Can Koçak Beyle yaptığımız telefon görüşmesinden sonra vatanımız ve milletimiz için şehit düşmüş tüm Taşeli Şehitlerimizin adlarının yaşatıldığı Yukarı Çağlar Elleztepe mevkiinde yaptırılan ve 28 Haziran 2011 günü açılışı yapılan ‘Taşeli Şehitler Anıtı’nın da tura dâhil edilmesi oldukça memnuniyet uyandırdı.

Diğer yandan Yukarı Çağlar Köyünde kazı çalışması yapılan Sbide Antik Kenti’nin de listeye dâhil edilmesi yöre tanıtımına büyük katkı sağlayacağı aşikardır.

Doğa Bisikletli Grubu ve destek veren tüm belediye ve belediye başkanlarına teşekkür ederim. Zira bu ve buna benze turlar Taşeli’nin kaderinin değişimine hep katkı sağlayacak etkinlikler arasındadır. Bu asla inkâr edilemez. Bu turu düzenleyenleri takdirle karşılıyorum ve böyle turların her zaman övülmeye layık olduğunu Taşeli yöremize duyurmak istiyorum.

Turu organize edenlere ve destek sağlayıcılarına teşekkür ederken başarılı bir tur olmasını, kazasız belasız yolculuklar dilerim.
02.07.2017
Durmuş Ali ÖZBEK


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN