404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ERMENEK 1001’İN DAĞITIMI ÇOK ÖNEMLİ!...

Geçen haftaki yazımda Ermenek 1001’ sayfam ölçüsünde tanıtmaya çalışmıştım. Sonuç olarak yapılabileceklerin en iyisi demiştim.
Kitabın üç ilçeyi kapsaması, uzun bir zaman sürecinde hazırlanmış olması, sosyal medyada paylaşım, eleştiriyel yaklaşımlar ve  diğer hazırlıklar; güzel bir baskı kitabı mükemmelleşecek bir noktaya getirmiştir. Emeği  geçen herkesi tekrar tebrik ediyorum.
ERMENEK 1001’in hedefi her yönüyle ilçeyi tanıtmak olduğuna göre, sadece büyük kent belediyelerinde olduğu gibi kitabı ilgi alanının dışında, kurumsal varlığınızı hissettirme adına insanlara dağıtmak kitabı öldürmek demektir. Yeterli ölçülerde dağıtım sağlamadan depolarda bekletmek de kitabı hapsetmek demektir. Biz bu amaçla yazılıp basılan kitapların çoğunun depolarda hapsedildiğinin ve ilgisiz/alakasız insanlara verildiğinin şahidiyiz. Bu nedenle kitabın dağıtımı/tanıtımı (  Ermenek’in tanıtımı ) konusunda önerilerim olacaktır.
Önce yakında uzağa doğru gidelim.  Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçeleri ilköğretim okulları ve liseleri, kütüphanelerine ismen,
Ermenek, Sarıveliler Başyayla kaymakamlıklarına dışarıdan gelen misafirler verilmek amacı ile duruma ve talebe göre 50’şer ya da 100’er tane,
Başta Yeşil Ermenek ve Ermenek Güncel gazetelerine kaynak amaçlı
Başta ermenekin sesi, medya ermenek, ermenek gündem ve diğer internet sitelerine kaynak amaçlı,
İl merkezindeki basın yayın organlarına tek tek tanıtım amaçlı
Antalya, Mersin ve Konya gibi Ermenek’e turist çekebilecek tanıtım odaklı kurumlara,
Medyanın Ankara temsilcilerine,
Yerel, bölgesel ve ulusal çapta çalışan turizm firmalarına,
Kültür Bakanlığı kanalı  ile kütüphanelere ,
Yöremizi kültürel ve turizm amaçlı yayınlanan  Ermenek 1001’in  tanıtım adına faydalı olacağını düşünüyorum.
Elbette festival nedeni ile Ermenek’e gelen konuklara da kitabın  dağıtılmasında fayda var diye düşünüyorum. Tanıtım odaklı dağıtımı çok önemsiyorum. Elbette önünüze gelene/ tanıtım adına, iş olsun diye bu kitap verilemez.  Çok sayıda basılmış olsa her Ermenekli için bir kaynak teşkil edebilir. Ama bildiğim kadarı ile sayı sınırlı ister istemez yine büyük bir kısmı protokol adına işlevi olmayan yerlere gidecektir. Ermenek1001’i hedef kitleye ulaştıracak şekilde dağıtımının yapılması tanıtım adına nitelikli bir hizmet olacaktır. Katkı yapan bütün kişi ve kurumlara teşekkürler. 
14.07.2017

Hasan ŞİMŞEK.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN