404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ERMENEK NERESİ?

ermenek ile ilgili görsel sonucu
8 Temmuz 2017 sabahı izleme imkânı bulamadığım ve eşimden naklen duyduğum Oylum TALU’nun HABERTÜRK’ teki programında, Ermenekli bir gencin programa bağlanarak Ermenekliyim yanıtına karşılık astrologun Ermenek neresi? Yanıtını vermesi, benim öteden beri Ermenek’in tanıtma konusundaki var olan ve dar çevrede yapmaya çalıştığım düşüncemi ülke geneline yaygınlaştırmaya gücüm ve ömrüm yettiği sürede çalışacağım.
Şimdiye kadar Ermenek hakkında yazmış olduğum yazılarda, aktarmaya çalıştığım bilgiler tarihi, turistik, güncel konuları içeren ve yöre halkına yönelik yazılardı.
Ermenek’in tanıtımı,  bizim kişisel boyutlarımızı aşacağını düşünerek bu konudaki tanıtım çalışmalarını yerel yöneticilerimizin planlı ve gayretli çalışmaları ile olabileceğini düşünerek, bu konuya yeterli ölçüde ağırlık veremesek de düşünce düzeyinde yardımcı olmaya çalışmıştık.
Her üç ilçemizde (Ermenek-Sarıveliler- Başyayla ) yayın alanında bir ilerleme olsa da yeterli ölçüde bir çalışma olmadığı gözlemlenmektedir.
28 Ekim 2014’te Cenne Kömür İşletmelerinde meydana gelen ve 18 madencimizin ölümüyle sonuçlanan vahim maden kazası sonucu bütün medya haber kanallarının, olayı verirken  “Karaman ilinin Ermenek İlçesi “ ibaresini kullanarak haberleştirmesi/duyurması, Karaman-Ermenek adını anons ederek hafızalarda iz bıraksa da yeterli olmuyor. Hep hayıflanmışımdır,  böyle acı bir olayla mı Karaman’ın il oluşu ve Ermenek’in Karaman’ın ilçe oluşu hatırlanacaktı. Öyle anlaşılıyor ki ulusal medya da aylarca yazılsa çizilse söylense ne Karaman’ın illiği en de Ermenek’in ilçeliği yeterli ölçüde tanıtılmayacaktır. Tanıtılmaz da, insanlar günümüzde o kadar çok bilgi akışına maruz kalıyorlar ki unutmamaları mümkün değil.
Biz tanıtım konusunda yerel yöneticilerimizi geçmişte çok yol gösterdik, bizi yeterli ölçüde dikkate almadıklarını biliyoruz.

Biz kendi bilimsel yöntemlerimizle facebooklu arkadaşlarımızın da destekleri ile hiçbir yerden teşvik ve destek almaya tenezzül etmeden doğrudan şimdiye kadar yaptığımız gibi amatör bir ruhla Ermenek adını on milyonların önüne kesintisiz kalıcı olarak taşımaya çalışacağız. Tanıtımımız Ermenek’in tarihi ve doğal zenginliklerini yazıya geçirmek suretiyle milyonlarca insana ulaştırmak olacaktır. Bu zahmetli ve uzun çalışmalarımızdan ilimiz Karaman’da nasibini alacağını ümit ediyorum. 
09.07.2017
Hasan ŞİMŞEK

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN