404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

MADENCİLERİN 3 AYLIK MAAŞLARI ÖDENDİ


ERMENEK'TE GREV YAPAN MADENCİLERİN 3 AYLIK MAAŞLARI ÖDENDİ
Karaman dâhil tüm Türkiye 15 Temmuzu çeşitli etkinliklerle geçirirken, aynı gün Ermenek’teki madenciler grevdeydi. Uzun zamandır maaşlarını alamayan ve 15 Temmuza denk gelen grevlerini duyuramayan maden işçilerinin imdadına Ülkücü İşçiler Derneği yetişti.
Ermenek’teki Seba Madencilik’in 105 çalışanının, 3 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle başlattıkları greve Ülkücü İşçiler Derneği Karaman İl Başkanı Ekrem Akkaya, Genel Merkez Yöneticisi Mehmet Altunbaş, Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Yıldırım ve dernek yöneticileri katıldı. İşçilerden bilgi alan genel başkan yardımcısı Yıldırım, Ermenek Kaymakamı ile görüştü.
Görüşme sonrası işçilerle konuşan Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkan Yardımcı Oğuzhan Yıldırım ‘’Kaymakam bey sağ olsun elinden gelen desteği gösterdi. Malumunuz bazı arkadaşlarımızın 3, bazılarının ise 4 aylık maaşları ödenmemiş. İşverenle yapılan görüşmede 24 saat içerisinde bütün işçilerin 3 aylık maaşlarının ödeneceğinin sözünü aldık. Kalan bir aylık maaş ise en kısa zamanda ödenecek. Bundan sonraki dönemde ise yine sizin maaşlarınızın yatmaması gibi bir durum söz konusu olursa bizimle irtibata geçtiğiniz takdirde genel merkez avukatlarımız ücretsiz olarak sizlerin dosyalarına bakacak’’ dedi.

Karaman İl Başkanı Ekrem Akkaya ise konuşmasında ‘’Ermenek maden işçilerimizin bize ulaştırdıkları her sorunuyla ilgilenmek ve o sorunun ortadan kalkması için çalışmak görevimizdir. Buradaki işçilerimizin her zaman yanındayız’’ dedi. Dernek yöneticilerinin konuşmaları ile 15 Temmuz günü başlayan grev 16 Temmuz Pazar günü işçilerin olaysız bir şekilde dağılmasıyla sona erdi. 17 Temmuz Günü 3 aylık maaşları ödenen işçiler Ülkücü İşçiler Derneği yetkililerine ve Ermenek Kaymakamına teşekkür ettiler.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN