404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

150 TONLUK SU DEPOSUNUN BORULARI İMECE İLE DÖŞENDİ

Ermenek ilçesi, Yukarı Çağlar Köyünde Yapılan 150 Tonluk Su Deposunun Ana Hat Boruları İmece İle Döşendi.

Yukarı Çağlar Köyüne 1980 yılında günün şartlarına göre 40 tonluk bir su deposu yapılmış. Ancak köyün genişlemesi ve su deposundan daha üst kesimlere yeni evlerin yapılmasıyla hem depodan su şebekesine dağıtılan su yetersiz kalmış, hem de depodan yukarıda kalan evlere su çıkmaz olmuş. Bunun üzerine köy muhtarı Hüseyin Çalışkan’ın müracaatları sonucunda yeni bir su deposu yapım işi projeye alınmış ve ihalesi yapılarak Nisan ayından bu yana yapımcı firma köyden yukarıda Pinarlıkaya mevkiine önce yol çalışması yaptırmış. Ardından ise köye yeni su dağıtımı yapımına başlayarak 150 tonluk su deposunun yapımını tamamladıktan sonra mevcut olan eski deposundan daha yukarıda bulunan su deposuna su pompalayarak ulaşımı sağlayacak borular köylüler tarafından imece ile tamamlanmıştır.

Eski depoya Değirmenönü mevkiinden 500 metre yukarıya su pompalanması ile su sağlanırken şimdi ise eski depoya konulacak ikinci bir motorla 150 tonluk depoya su pompalanacağı öğrenildi.


Depo için ayrılan sahanın çevresinin ise en kısa zamanda ağaçlandırılacağı ifade edildi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN