404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

SEVDA DOLU SATIRLAR


“Torosların Yukarısı Ermenek” kitabı için en uygun ifade “Bir sevdanın satırlara dökülüşü mü” olurdu? Bütün sıcaklığıyla ruhunuzu sarıveren bu satırlar, bazen sizi geçmiş hayatınızdan bir karenin içine bırakıverir; bir sokağında oynarken bulabilirsiniz kendinizi. Bir sokak sadece bir sokak değildir, bir bina da öyledir, hatta bir ağaçta…
Derken yaşadığınız ana dönersiniz. Hatta güzellikleriyle olduğu kadar dertleriyle de akmaktır. Yazar şehrin dertleriyle dertlendirir. Ermenek saklı bir güzelliktir. Henüz seyahat yazarlarının, tur organizatörlerinin ilgi alanında değildir. Üstelik Ermenilik yakıştırması gibi kimliğiyle bağdaşmayan bir problemle de baş etmek durumundadır. “Ermenek’i Tanıtmak” başlıklı yazıda bu yakıştırmanın her hangi bir bilimsel temele dayanmadığı izah ediliyor. Şüphesiz Ermenek tarihiyle, kültürüyle, insan hikâyeleriyle bir Müslüman Türk kimliğine, ruhuna sahiptir ve bu kimliğin daha güçlü vurgulanacağı her türlü çalışmaya ihtiyacı vardır.
Eser sadece şehir yazılarından oluşmuyor. “Yukarı İzvit” köyü ile ilgili yazılar ayrı bir bölüm oluşturuyor. Aslında “Yukarı İzvit” özelinde bütün köylerin ortak durumu ele alınıyor. Şehir yalnız yaşayan bir varlık değildir. Ermenek bir Balkusan köyü veya Zeyve Pazarından ne kadar ayrı düşünülebilir ki?
Ermenek kitapları içinde ayrıcalıklı bir yeri olacağına inandığım “Torosların Yukarısı Ermenek” okuyucuya güzel bir yolculuk vadediyor.
05.09.2017

Mustafa Kenarlı


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

1 yorum:

  1. Sevgili Durmuş Ali Hocam emek vererek hazırladığınız "Torosların Yukarısı Ermenek" kitabınızı ne de güzel anlatmış Mustafa Bey. Yüreğine, kalemine sağlık.

    YanıtlaSil

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN