404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

TYB KONYA ŞUBESİ’NDEN "EDİRNE OSMANLI CAMİLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ"


TYB Konya Şubesi 2017 kültürel etkinliklerine Edirne Osmanlı Camileri fotoğraf sergisiyle devam ediyor. 9 Eylül Cumartesi saat 14’00 te serginin açılışını yapan TYB Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten, geçmiş mirasımızı geleceğe taşıyan en önemli araçlar arasında ibadet mekanlarının bulunduğunu dolayısıyla yeni neslin geçmişle irtibatını camilerimizin etkin şekilde sağladığını belirterek Edirne Osmanlı Camilerinin bu bakımdan önemli olduğunu söyledi. Erten, bu serginin Konya halkı ile Osmanlı’ya başkentlik yapmış Edirne camilerini buluşturmayı amaçladıklarını ve aslında bu serginin Selçuklu ile Osmanlıyı buluşturduğunu ifade ederek sergiyi birlikte yaptıkları Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, NEÜ Uluslararası Rumi Medeniyetler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Konya İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.
Yüksek Mimar Şule Yılmaz Erten, Prof. Dr. Hayri Erten ve Yrd. Doç. Dr. Semiha Kartal’ın “Edirne Osmanlı Camilerine Strüktürel Bir Bakış” ismiyle hazırladıkları fotoğraf sergisinin açılışına TYB Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten, Prof. Dr. Nazmi Zengin, Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güçlü, Konya STK platformu yönetiminden İbrahim Dıvarcı, TYB Yönetim Kurulu üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ali Fuat Baysal, Huzeyme Yeşim Koçak, Melahat Ürkmez, Gazeteci Kazım Öztürk, Ahmet Kuş, Ali Işık, Ömer Lütfi Ersöz, değerli yazar ve akademisyenler katıldı.
Sergiyi hazırlayanlara katılım belgelerini Aydınlar Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güçlü ve NEÜ Meram Tıp F akültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı üyesi Prof. Dr. Nazmi Zengin Takdim etti.

TYB Başkanı Erten, serginin 3-4 Ekim 2017’de Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi A1 blokda saat 11.00 de tekrar sergileneceğini duyurdu.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN