404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

ÇÖPLER ARTIK DAHA DEĞERLİ


Ermenek Katı Atık Transfer İstasyonuna Kavuşuyor
Ermenek’te kangren haline gelen çöp depolama alanı Ermenek Belediyesi Katı Atık Aktarma İstasyonu ile çözüme kavuşuyor.
Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla İlçeleri Güneyurt Beldesi, Kazancı Beldesi, Göktepe Beldesi ve bağlı köylerde oluşan katı atıkların üyesi bulunduğumuz Karaman İl Özel İdaresi ve Belediyeleri Çevre Altyapı Temel Hizmetleri Birliği’ne bağlı Karaman İl merkezinde bulunan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisine ulaştırılması için İlçemiz 101 Ada, 1 Parselde 3674 m2 alanda, bölgenin 30 yıllık nüfus projeksiyonu göz ününe alınarak Katı Atık Transer İstasyonu kurulacaktır. “Katı Atık Transfer İstasyonu Uygulama Projesi “ hazırlanmış, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetim Genel Müdürlüğü, Belediye Atıkları Şube Müdürlüğüne sunulmuştur. Bakanlığın 01.09.2016 tarih ve 10776 sayılı yazsısıyla “Proje Onayı” alınarak, 21.06.2017 tarihinde “Katı Atık Transfer İstasyonu Yapım İşi” ihalesi gerçekleştirilmiş, 29.06.2017 tarihinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılmış olup, tesisin inşaatı devam etmektedir.

Belediye Başkanımız Uğur SÖZKESEN yıllardır ilçemizde kangren haline gelen çöp depolama alanımıza Katı Atık Transfer İstasyonu kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları söyledi;

“Ermenek’imize yakışmayan ve yıllarca her Ermeneklinin şikayet ettiği, muzdarip olduğu bu sorunu kaldıracağımıza söz vermiştik. Biz sözümüzü tuttuk ve Katı Atık Transfer İstasyonumuzu yapmaya başladık. Daha yaşanabilir temiz bir Ermenek için sıra sizde. Lütfen çöplerimizi kaynağında ayırarak geri dönüşüme kazandıralım. Yakın bir zamanda Belediye ekiplerimiz bu konudaki saha çalışmaları ile sizlerle buluşacak ve gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.”


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN