404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Görüntüleme Facebookta Paylaş

İLİMİZE 42 ADET YENİ DOKTOR MÜJDESİ


AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER ve AK Parti Karaman Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep KONUK, Sağlık Bakanlığı tarafından 77. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında ilimize ihtiyaç duyulan branşlarda 10’u Uzman Hekim, 32’si tabip olmak üzere 42 adet doktor ataması yapılacağı müjdesini verdi.
Milletvekilleri yaptığı açıklamada;
İlimiz Karaman Devlet Hastanesine; 2 adet Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı, 2 adet İç Hastalıkları Uzmanı, 1 adet Genel Cerrahi Uzmanı, 1 adet Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve 12 adet tabip, Ermenek Devlet Hastanesine; 1 adet Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 adet İç Hastalıkları uzmanı, 1 adet Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı ve 8 adet tabip, Sarıveliler İlçe Devlet Hastanesine; 1 adet Aile Hekimliği Uzmanı ve 1 adet tabip, Kazımkarabekir İlçe Devlet Hastanesine; 2 adet tabip, Ayrancı Toplum Sağlığı Merkezine 1 adet tabip, Karaman Merkez Toplum Sağlığı Merkezine; 2 adet tabip, Karaman Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine 5 adet tabip ve Karaman 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 1 adet tabip olmak üzere ilimize toplam 10 adet Uzman Hekim ve 32 adet tabip olmak üzere toplam 42 adet doktor ataması yapılacaktır.
Tek seferde Karaman ilimize bu sayıda hekim ataması ilk defa gerçekleştirilecek olup, çekilecek kura ve yapılacak güvenlik soruşturmaları sonrası göreve başlayacak olan hekimlerimiz ilimizin hekim açığını azaltmakta önemli rol oynayacaklardır. Karaman Devlet Hastanesine atanacak 2 Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanının gelmesi ile mevcut hekimlerimizle birlikte hekim sayısı 4’e çıkacak ve açık kalp cerrahisi yapılabilecektir.
Yine yapılacak yeni atamalar ile Karaman Devlet Hastanesindeki Çocuk Psikiyatrisi alanında ve Ermenek Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Anesteziyoloji ve Reanimasyon alanlarındaki uzman doktor ihtiyacı giderilmiş olacak ve bu alanlarda zafiyet yaşanmayacaktır.

         Yeni atanacak hekimlerimiz ile ilimizde sağlık alanındaki potansiyel gücümüz artacak ihtiyaç duyulan Uzman hekim ve tabip ihtiyacı büyük oranda giderilerek vatandaşımıza daha iyi sağlık hizmeti verilecektir. İlimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileriz.” dedi. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN