404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

10 KASIM MESAJLARI


VALİ MERAL' İN 10 KASIM ATATÜRK' Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
Vali Fahri Meral, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ölümünün 79. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj Yayımladı.
Vali Meral yayınladığı mesajında; "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79’uncu yıl dönümünde rahmetle ve şükranla anıyoruz.
Türk Milleti, Gazi Mustafa Atatürk'ün liderliğinde tarihin en şanlı zaferlerinden birini kazanarak istiklâlini ve hürriyetini korumuş, bu büyük mücadelenin ardından Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur.
Ecdadımız kanlarıyla suladığı bu kutsal vatan toprağında bağımsızlık ve hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir.
Bu Aziz Millet, başta Atatürk olmak üzere, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş birçok lider yetiştirmiştir.
Milletimiz; Atatürk'ü ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet'i anlamak ve Cumhuriyet'imizin ve demokrasinin değerlerini her şartta korumak, gösterdiği hedefe ulaşmak için çaba gösterecek, Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek sonsuza kadar yaşatacaktır.
Bu tarihten gelen bir sorumluluğumuz, gelecek nesillere karşı en önemli vazifemizdir.
Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum." dedi.


İL GENEL MECLİS BAŞKANI CELALETTİN GÜNGÖRER “10 KASIM” MESAJI
Güngörer mesajında; Ulu Önder Atatürk’ün Türk Ulusuna ve vatanına en büyük hediyesi olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmasıyla hayata geçirdiği devrimler; Türk Ulusuna çağ atlatarak, Türkiye’nin dünya devletleri arasında saygın konuma yükselmesini sağlamıştır. Çalışmalarıyla yaşamının son anına kadar memleketine hizmet etmiş olan Atatürk; “Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, benim manevi mirasçılarım olurlar” diyerek kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkılmasını ve bunun ise çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılması suretiyle gerçekleşeceğini ifade etmiştir. 
1938 yılından beri, her 10 Kasım’ı, Ata’mızı kaybetmenin verdiği büyük hüznün yanında; O’nun fikirlerini en iyi şekilde anlayarak uygulayabileceğimiz gün olarak hatırlamalı, kurduğu Cumhuriyet’i bizlere emanet ettiği bir gün olarak düşünmeli ve onu daha iyi anlamanın onun ilke ve inkılaplarını çok iyi bilerek uygulamalarımızda hedeflediği modern ve çağdaş bir ülke olma yolunda hızla ilerlemek yönünde olması gerektiğini unutmamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle Ulusunu çok seven ve yurdun her ilinden getirilmiş olan vatan topraklarıyla edebi istirahatgarın da huzurla uyuması temennisiyle, vefatının 79. yıldönümünde Atatürk’ü bir kez daha sonsuz şükran, rahmet ve saygıyla anıyorum. İfadelerini kullandı.

REKTÖR AKGÜL’ÜN 10 KASIM MESAJI
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz.
Onun hatırasına sahip çıkmak demek en başta milli mücadele ruhuna sahip çıkmak, milleti ve devletinin bekası için tüm imkanlarıyla seferber olmak demektir; zorluklar karşısında hiçbir zaman yılmamak, milletine sonuna kadar inanmak ve güvenmek demektir.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarının aziz hatıralarını layıkıyla yaşatarak milli birlik ve beraberliğimize, bölünmez bütünlüğümüze, milletçe bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımlarımıza ve güçlü Türkiye hayalimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve üniversitem adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi de şükran ve minnetle yad ediyorum."AK Parti İl Başkanı Mehmet Er;
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 79. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.
Büyük fikir ve eylem insanı olarak ülkemizin bugünlere ulaşmasında büyük payı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ideallerine bugün her zamankinden çok daha yakınız. Onun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi korumak ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni daha da ileriye taşımak için çalışıyoruz. Türkiye, Ak Parti Hükümetlerinin gerçekleştirdiği büyük reformlar sonucu, ekonomiden ulaşıma, eğitimden kültüre, sanayiden tarıma, sağlıktan turizme, insan haklarından kültür sanata, bilimden dış ticarete kadar her alanda çok üstün başarılar sergileyerek ekonomik anlamda dünyada büyük güce ulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere rağmen tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir.
Şehit ve gazilerimizin bizlere bıraktığı bu mirası daha yüksek konumlara çıkarmak en büyük hedefimizdir.


Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan 79 Yıl önce ayrılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tarih yazan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. 

BELEDİYE BAŞKANI ERTUĞRUL ÇALIŞKAN’IN 10 KASIM MESAJI
        Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’nın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. sene-i devriyesinde saygıyla ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

        Çalışkan; “Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün, “En büyük eserim” dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni atalarımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileri seviyelere taşımak, daha güçlü hale getirmek ve muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için mücadele veriyoruz. 

        İçinde bulunduğumuz coğrafyada, bin yıldır olduğu gibi yine milletimizin birliğine ve bütünlüğüne yönelik arkası kesilmeyen saldırılara maruz kalıyoruz. Varlığımıza ve birliğimize yönelik yapılan bu saldırılarda şehit olan vatan evlatlarımızın acısını yüreğimizde taşıyoruz. Tüm bu zorluklar karşısında hainlerin asla başarılı olamayacaklarına, “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet”  ilkesi etrafında sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağına inancımız tamdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te vatanın en zorlu günlerinde istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştı.

        Milletimizle birlikte, tıpkı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi, bir olarak, beraber olarak kardeş olarak bu zorlu günlerin üstesinden geleceğiz. Yolumuzdan asla sapmadan 2023, 2053, 2071 hedeflerimize doğru emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.


        Tüm bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. yıldönümünde saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi
ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI SÖZKESEN'İN 10 KASIM MESAJICumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 79. yıl önce aramızdan ayrıldı. Geleceğe ışık tutan fikirlerin sahibi Mustafa Kemal ATATÜRK, sadece bizi değil tüm dünyayı etkileyerek hafızalara kazınan büyük bir devlet adamıdır. Cumhuriyet nesilleri olarak bizlere düşen vazife de, Ata’mızın mirasına sahip çıkarak ülke bütünlüğümüzü korumak ve demokrasi standartlarını her geçen gün yükseltmektir.
Türk Milletinin istikbali uğruna yaptıkları için Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere milli mücadelemizin kahramanlarına, şehit ve gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.
Uğur SÖZKESEN
Ermenek Belediye Başkanı


KAMU-SEN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA BASIN AÇIKLAMASI 


Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Hotamışlı 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Hotamışlı;
SİLAHSIZ, MERMİSİZ, ÇARIKSIZ, ÇÖREKSİZ VE İŞGAL GÜNLERİNDEN TÜRKİYE CUMUHURİYETİ DEVLETİNE!
Türkiye Cumhuriyeti Devlet’imizin fikri, siyasi ve askeri olarak lideri, önderi ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü; ebediyete irtihalinin 79.yılında rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.
Cennet vatanımızın işgal edildiği, ordularının dağıtıldığı, Türk milletinin ayağına giyecek “çarık”, karnını doyuracak bir “çörek” dahi bulamadığı o yıllarda; Atatürk bu kara bulutları dağıtan, umut veren ve yol gösteren bir lider olarak doğdu!
Türk’e biçilen esaret, ölüm, sömürü haritaları ve kefenlerini yırtıp emperyalistlerin başına geçirdi.
Çok şükür bu günlere geldik… Bundan sonra da hür, bağımsız bir vatan topraklarını; birlik ve beraberlik ruhuyla her alanda kalkınmış güçlü bir dünya devleti yapmak için canla, başla bıkmadan yorulmadan çalışacağız.
Coğrafyamıza ve dünyaya baktığımız zaman; Atatürk’ün kurduğu dengelerin, ilke ve inkılâplarının ne kadar da yerinde olduğu apaçık görülmektedir. O, öngörülerinde hiç yanılmadı…
Sadece 15 Temmuz ihaneti bile tekke ve zaviyelerin niçin kapatıldığını anlamaya yeter. Atatürk:”Türkiye Cumhuriyeti Devleti asla şeyhler, müritler ve meczuplar ülkesi olmayacaktır” vecizesiyle tehlikeye dikkat çekmiştir.
Atatürk’e dil uzatanların dün bu gün ardında kimler olduğunu çok iyi biliyoruz. Şaşırmıyoruz!
Türk devletini kuran kadronun arkasında Türk milleti vardı. Atatürk’ün bıraktığı emanetlerinin sahibi de yine Türk milletidir.
Dünkü mandacıların devamı olanları da biliyoruz. Sözde tarihçi, gazeteci, yazar, araştırmacı, akademisyen kılığında olsalar da; beyinlerini, ruhlarını ve iradelerini satmış olanları çok iyi tanımalıyız. Maskelerini de her fırsatta indirmeliyiz.
Her türlü terör örgütlerinin adı, kisvesi her ne olursa olsun aslında hepsinin Haçlı-Siyon emperyalizminin maşaları olduğu apaçık ortadadır. Türk milleti dün olduğu gibi, bu gün ve yarında onlarla hesaplaşacak güç, kudret ve iradeye sahiptir.
Siyasi bağımsızlığımızı ekonomik bağımsızlığımızla taçlandırmak, cehaleti ve her türlü ihaneti yok etmek için çalışmaya o günkü ruh, inanç ve cesaretle devam edeceğiz.

79.Vefat yıldönümünde başta Atatürk olmak üzere; kurucu kadroya, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet, sevgi ve saygıyla yâd ediyoruz.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN