404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI


24 Kasım Öğretmenler günü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 
24 Kasım 2017 Cuma günü saat 10.00’da Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen kutlama programına; Vali Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Milli Eğitim Müdür V. Hasan Topal, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kutlama programı öncesinde Öğretmenler Günü nedeniyle açılan resim sergisini gezen Vali Meral, öğrencilerle yaptıkları resimler hakkında bir süre sohbet ederek bilgiler aldı.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Konser salonunda gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ın Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajının okunmasıyla devam eden programda öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten “Hayatıma Dokunan Öğretmen” konulu konuşma yapıldı, şiirler okundu.
 
Adaylığı kalkmış öğretmenlerin yemin töreni ile birlikte genç öğretmenler ve emekli öğretmenler adına yapılan konuşmaların ardından Vali Meral ve protokol üyeleri tarafından yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri verildi.
 
24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen sportif ve kültürel yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam eden kutlama programı, Karaman Güzel Sanatlar Lisesi korosunun seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle sona erdi.  
 
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ülke genelinde her ilde görev yapan her bir öğretmen adına 1’er adet fidan dikilerek “Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı” oluşturuldu. Karaman Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen kutlama programın ardından Vali Meral ve protokol üyelerinin de katıldığı etkinlik kapsamında okul bahçesinde oluşturulan hatıra ormanında ilimizde görev yapan 3160 öğretmen için 587 adet Karaçam, Sedir, Ardıç, Çınar, Atkestanesi, Karaağaç ve Dişbudak türlerinden oluşan fidanlar toprakla buluşturuldu.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN