404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MEZBAHA ÇALIŞMASI DEVAM EDİYORErmenek Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN, tesisin 2017 yılı bitmeden tamamlanacağını belirterek, “Modern Mezbaha Projemizi, 2017 yılı içerisinde hizmete sunmak istiyoruz.
Ermenek’imize önemli katkı sağlayacak olan tesis için ilk kazmayı 01.11.2017 tarihinde vurduk. İnşallah 29.12.2017 tarihinde de tamamlanmasını planlamaktayız. Yapılacak mezbaha yaklaşık 630.000 TL’ye mal edilmekte ve 160 m2 alanı kaplamaktadır. İlçemize yapacağımız mezbaha sadece ilçemizin değil, bölgemizin de en büyük kesimevi olarak hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayacaktır. Başta sağlık ve temizlik olmak üzere hizmet ve kalite gibi konularda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının standartlarını taşıyacak. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Yine 2002 yılında Uğur SÖZKESEN başkanlığında kurulan, o dönemin en modern mezbahası olmasına rağmen mevzuatlardaki güncel değişiklik sebebi ile şu an kullanımda olmayan mezbahanın yanına yapılan yeni mezbahamızda, günlük 8 adet büyükbaş ve 24 adet küçükbaş hayvan kesimi yapılabilecektir. Ayrıca mezbahamızda son teknoloji makine ve teçhizatlar kullanılacaktır.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN