404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

GOCA DÖNME KALDIRILSINYukarı Çağlar halkından gelen mesajlar sonrasında yol istek haberini sayfamıza taşımayı uygun gördük.

Köy halkından gelen mesajlarda; “Elleztepesi üzerine şimdilerde Güneyyurt Belediyesi bir su deposu yaptırmakta. Bu su deposu sahasının hemen önünden gölet gövdesi üzerinden verilecek bir yolla Yukarı Çağlar’a giden yol hem kısalır, hem de 1969 yılından beri yaşadığımız ‘Goca Dönme’ zahmetinden kurtuluruz.” demekteler.

Konuyu aktaran şahıslar; 1969 yılında o gününde yol şartlarına uygun olmadan yapılmış olan “Goca Dönme” virajında daha önce birkaç defa da trafik kazası yaşandığını, günümüz taşıt yoğunluğunda büyük artışlar olduğundan Goca Dönme’de her an yeni kazalar yaşanabileceğini, bu virajın günümüz şartlarına uygun olmadığını, Goca Dönmenin acil kaldırılması ifade ediyorlar.

Yine; 21.yy. şartlarında daha modern bir yola kavuşmak için toplamda yüz metrelik bir uzunluğun düzenlenmesi ile ikinci bir viraj olan “Çapıtlı Virajı”n da ortadan kaldırılmış olacağını söylüyorlar.


Yukarı Çağlar köy halkı; “Goca Dönme” virajının ortadan kaldırılması için Ermenek Kaymakamlığı ve Karaman İl Özel İdaresi tarafından bahsi geçen sahanın inceletilerek çözüm sağlanması istekleri olduğunu belirtmekteler.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN