404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

GÜNEYYURT’TA ATLETİZM SEÇMELERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ


Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde yapılan atletizm yetenek seçmeleri yoğun ilgi gördü.
Ermenek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Güneyyurt Ortaokulu’nda gerçekleştirilen atletizm seçmelerine farklı yaş kategorilerinden 150 öğrenci katıldı. Atletizm antrenörü Melihşah Katman tarafından uygulanan yetenek seçmelerinde öğrenciler antropometrik ölçümler, 30 metre sürat testi, dayanıklılık koşusu ve sıçrama testleri gibi aşamalardan geçti.
Seçmeler sonunda yetenekli öğrencilerin atletizm branşına kazandırılacağını belirten Katman, “ 10-14 yaş aralığında bölgemizde oldukça kalabalık bir öğrenci potansiyeli mevcut. Çok genç nüfusa sahip bir ülkeyiz. Bölgemizde Türkiye Atletizm Federasyonumuz tarafından uygulanan Çocuk Atletizmi projesi ile birçok yetenekli çocuğumuza ulaşarak çalışmalarımıza başladık. Çocuklarımız geleceğin atletleri olma noktasında oldukça heyecanlı. Zaten bizleri heyecanlandıranda gençlerimizin gözlerinin içindeki bu heyecan oluyor. Hedefimiz planlı ve programlı bir çalışma ile gençlerimizi en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak. Bu sebeple yetenek seçimi ve eğitimi programlarını önemsiyorum. Bu projelerde seçilen çocuklar uzun süreli eğitim ve uygulama aşamaları sonrasında milli takım düzeyine gelecek ve ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edeceklerdir” dedi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN