404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI


KARAMAN MİLLETVEKİLİ DR. RECEP ŞEKER'İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
ŞEKER; “MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN”

Karaman AK Parti Milletvekili Dr. Recep ŞEKER Mevlid kandili nedeni ile bir mesaj yayınladı.
Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in varlık âlemini şereflendirmesinin yıldönümünde bir Mevlid kandiline daha ulaşmanın huzur ve coşkusunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın Mevlid kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.
Ümmeti olma bahtiyarlığına erdiğimiz Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğumu insanlık tarihinin en şerefli ve önemli olaylarından biridir.
Hz. Muhammed (S.A.V)’in, dünyamızı şereflendirmesi ile insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmış, O’nun Mekke’de yaktığı tevhit meşalesi ile karanlıklar, aydınlığa; kin ve nefret, şefkat ve merhamete dönüşmüştür.
Efendimiz (S.A.V) bir kavme veya bir millete değil tüm insanlığa gönderilmiş, tüm insanlığın kurtuluşu için gönderilmiştir.  O insanlığı bir ve tek olan Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a (C.C) inanmaya ve yalnızca O’na kul olmaya, doğruluğa, adalete ve güzel ahlaka davet etmiş ve O’nun bu yüce daveti; zulme adalet, cehalete bilgi, vicdansızlığa merhamet, düşmanlıklara karşı barış ve kardeşlik olmuştur.
İki Cihan güneşi Hz. Muhammed (S.A.V) yaratılmışların en hayırlısı idi, herkesin kendisine çok güvendiği “Muhammed-ül Emîn”di. O, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, doğruluğu ile adaletiyle ve merhametiyle bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyet örnek bir insandı. O’nun öğüt ve telkinlerine her devir ve dönemde ihtiyaç duyulmuştur.  
Bu duygu ve düşüncelerle aziz Milletimizin ve tüm İslâm Âleminin Mevlid kandilini en içten dileklerimle tebrik eder, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, Aziz Milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.” dedi.

BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

  
        Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında: “Mevlid Kandili; peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır” dedi.
    
        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 29 Kasım gecesinin, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V.)’in dünyaya teşrif edişinin 1446. yıldönümü olduğunu belirten Başkan Çalışkan: “Bu vesileyle bütün İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı Peygamber Efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini ve geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum” dedi.

        Başkan Çalışkan, mesajında şunları kaydetti:
        “Barış dini İslam’ı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz; insanların en hayırlısıydı, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di, Allah’ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. Bu bakımdan Mevlid Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Bu düşüncelerle, bir kez daha tüm İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”İL GENEL MECLİS BAŞKANI CELALETTİN GÜNGÖRER MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer mesajında; "Tarihte bugün: Güneş'in Mekke'den doğduğu, Ümmeti olmakla müftehir olduğumuz, nuruyla kalplerimizi aydınlatan Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV.’in dünyayı şereflendirdiği mübarek gündür. O peygamber ki insanların sapkınlıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur. Allah’ın kelamını, örnek hayatı ve ahlakı ile birleştirerek bizlere öğrettiği; hak, hakikat, adalet, fazilet ve hidayet duygularıyla kalplerimizi yumuşatmış; kardeşlik ve dostlukla gönüllerimizi birleştirmiştir. Bugünün Sevgili Peygamberimiz (S.a.v)'in doğum günü olması münasebetiyle O’nun şefaatine nail olmayı; varlığı ebedi olan merhamet sahibi Yüce Allah'ın rahmet ve bereketinin ülkemiz, vatanımız, gönül coğrafyamız ve tüm insanlık için vuku bulmasını; Mevlid Kandili'nin huzur, barış, bereket ve selamete vesile olması temennisiyle tüm Karaman halkının ve İslam Alemi’nin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum." İfadelerini kullandı.


İL MÜFTÜSÜ KETENCİ'NİN MEVLİD KANDİLİ MESAJI


Rahman ve Rahim olan Allah’ın Adıyla.
Yüce Rabbimiz Hz. Muhammed (S.A.V)i iki cihan saadeti için insanlara rehber olarak göndermiştir. Peygamberler halkasının sonuncusu olan Hatemü’l-Enbiya’nın dünyaya teşriflerini idrak etmekteyiz. 29 Kasım 2017 Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece Mevlit
Kandili olarak kutlayacağız. Başta Aktekke ve İmamı Azam Camisi olmak üzere bütün camilerimizde Kur’an’ı Kerim ve Hatmi Şerif programlarımız vardır.
Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz (sav)’in doğum yıl dönümü münasebetiyle kutladığımız “Mevlid-i Nebî”nin kardeşliğimizin güçlenmesine ve insanlığın huzuruna vesile olması dileğiyle, milletimizin ve İslam âleminin Mevlit gecesini tebrik ediyor, Âlem-i İslam’ın huzuruna ve insanlığın hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim
AK PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI MEHMET ER’İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Bu gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşrif edişinin 1446’ıncı yıldönümüdür.
Bizi bir Mevlid-i Nebi’ye daha ulaştırdığı için Rabbime hamd ediyor, Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed'e (s.a.v.) salâtu selam ediyorum.
Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O'na iman etmenin, O'nun ümmeti olmanın ve O'nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
O’nun yaşayışı, O’nun hadis-i şerifleri, O’nun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır.
Bu bakımdan, Mevlid Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır.
Bu düşüncelerle, bir kez daha tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.


AKPARTİ İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI AV. MUSTAFA KALE KANDİL MESAJI YAYINLADI 


    Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirdiği, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıç olan bu gecede O’nun ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve kendimize örnek almak gerekmektedir.
Böylesine önemli günlerin manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın had safhaya çıktığı müstesna bu günün sevginin, hoşgörünün, cömertliğin, merhametin, barışın ve adaletin temsilcisi, alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Hz. Peygamberimizi daha iyi anlamamıza ve O’nun getirmiş olduğu evrensel mesajı ve prensipleri uygulamamıza vesile olmasını temenni ederim.
Mevlid Kandili’nin; tüm insanlığa sevgi, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, bütün vatandaşlarımızın, ve İslam aleminin kandilini en kalbi duygularımla tebrik ederim.
AK Parti Karaman Il  Gençlik Kolları Başkanı

Av. Mustafa KALE

KTSO'DAN MEVLİT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan ALKAN ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladılar.

Yayınladıkları mesajda; “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'in dünyamızı şereflendirdiği bu kutlu günün yıldönümünü idrak etmenin huzur ve mutluluğunun, tüm islam aleminin kurtuluşuna vesile olmasını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini temenni ederiz.” dediler.
RECEP MUĞLU'DAN KANDİL MESAJI
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep MUĞLU Mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan MUĞLU mesajında; "Mevlid Kandil'inin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış, adalet ve hayırlar getirmesini temenni ederek dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Karamanlı Çiftçilerimiz, değerli Karamanlı hemşerilerim, farklı coğrafyalarda yaşayan İslamiyet çatısı altındaki tüm Müslüman kardeşlerim ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandil'ini kutlarım" dedi.


İL MÜDÜRÜ KISACIK’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI


Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kısacık, mesajında şu ifadelere yer verdi, “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin (S.A.V) dünyayı şereflendirdiği bu mübarek gecede onun rahmet, merhamet ve adalete dayalı kuşatıcılığının yalnızca ümmetini değil bütün insanlığı kapsadığını bir kez daha hatırlıyoruz. Peygamber Efendimizin ahlakı, yüce kitabımız Kur'an ahlakıdır. O'nun üstün ahlakı, örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği üstün değerlerin tümü, bütün insanlık için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir. Peygamber Efendimiz (S.A.V.), hak, hukuk, adalet, medeniyet, hürriyet ve insan hakları gibi evrensel kavramları halk arasına yerleştirmiş, insanlık için bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Mevlid Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”

ERMENEK BELEDİYE BAŞKANI UĞUR SÖZKESEN'İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed'in (sav) doğum günü olarak kutladığımız Mevlit Kandili, Yüce Allah'ın af ve mağfiretinden pay alabileceğimiz en değerli manevi gecelerdendir. İnsanlık için bir çağ olan Peygamberimizin dünyaya teşriflerini kutlarken, onun örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olmalıyız. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin ülkemize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Mevlit Kandilimiz mübarek olsun.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN