404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMAN TARİHİNİN EN BÜYÜK SOSYAL VE YEŞİL ALAN PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ


Başkan Çalışkan Türk Dünyası Kültür Parkı'nda İncelemelerde Bulundu

        Karaman Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kent tarihinin en büyük yeşil ve sosyal alan projesi olan Türk Dünyası Kültür Parkı Projesi'nde çalışmalar sona geldi. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan devam eden çalışmaları inceledi.

        Karaman Belediyesi son yıllarda vatandaşların keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği projeleri bir bir hayata geçiriyor. Bu projelerden en önemlisi olan ve Karaman kent tarihinin en büyük sosyal ve yeşil alan düzenlemesi ünvanını taşıyan Türk Dünyası Kültür Parkı'nda çalışmalar devam ediyor.  

        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tüm hızıyla devam eden çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. "Karamanımız ve hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine layıktır" diyen Başkan Çalışkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Taşıdığı isim, sahip olduğu fonksiyonları ve geniş alanı ile Türkçe'nin Başkenti Karamanımıza yakışır bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Türk Dünyası Kültür Parkı Projemiz içerisinde; teras alanı ile birlikte toplam 4000 m² kır lokantası, mescit, kültür evi-müze, 5350 m² suni gölet, gölet üzerinde 40 metre açıklığa sahip asma köprü, 1450 m² yürüyüş ve bisiklet parkuru, kamelyalar, çocuk oyun grupları, wcler, lavabolar, yürüyüş yolları ve otoparklar bulunuyor.

        Türk Dünyası Kültür Parkı sadece Karaman'ın değil bölgemizin en güzel sosyal ve yeşil alan projesi olacak. Çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. İnşallah 2018 yılı itibari ile vatandaşlarımız, hoşça vakit geçirebilecekleri, son derece ferah bir sosyal ve yeşil alana kavuşacaklar.”


  
  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN