404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KARAMAN’A DEV TESİSLER KAZANDIRILIYOR


Son yılların en büyük yatırımlarından olan 120 milyon Türk lirası tutarındaki 8 tesisin temel atma töreni, Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen temel atma programına; Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın yanı sıra Vali Fahri Meral, TBBM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Karaman Milletvekili Recep Konuk, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, AK Parti İl Başkanı Mehmet Er, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, Orman ve Su İşleri Bakanlığının genel müdür ve  bölge müdürleri, il protokolünün diğer üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Milletvekili Recep Şeker, “Bugün 120 milyon Liralık 8 tesisin temelinin atılacağını,  sağlıktan ulaşıma turizmden eğitime kadar her alanda yatırımların ve projelerin devam edeceğini belirterek, yatırımlar için emeği geçen Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ve Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfü Elvan’a tüm Karamanlılar adına teşekkür ediyorum” dedi.
 
TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Recep Konuk yaptığı konuşmasında, “Dün verdiğimiz 8 şehidimize huzurunuzda rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Karamanımız merkez şehirlerden biri olacak. Anadolu’nun merkezde kalbidir, tarihin iddialı şehridir Karaman. Bağrından birçok bilim adamı, devlet adamı çıkarmış bir şehrimizdir. Her zaman devletin ve milletin yanında olmuştur. Bizlere düşen bu şehirleri daha çok geliştirmemizdir. Bizlere her türlü konuda destek veren Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfü Elvan’a ve Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.
 
Temel atma töreninde bir konuşma yapan Vali Fahri Meral, gelişen ve büyüyen Türkiye ile birlikte Karaman’ın da bu büyümeden kendine düşen nasibini aldığını söyledi.
 
İnsanımıza hizmeti, toprağımıza bereketi, Karamanımıza zenginliği kazandıracak olan ve bugün temeli atılacak olan 120 milyon Türk Lirası yatırım bedelli 8 tesisin ve yakın bir gelecekte hizmete sunulacak bütün tesislerin ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Meral, “İlimizin çehresini değiştirecek ve bugün temeli atılacak olan tesislerin projelendirilmesinde ve yapımında emeği geçen Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Milletvekillerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Kalkınma Bakan Lütfi Elvan konuşmasında; “Bugün bizim için önemli bir gün. Çünkü 8 önemli tesisin temelini atıyoruz.İkinci önemi ise bugün 3 Kasım. 3 Kasım’ın pek çok anlamı var. 3 Kasım hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir demek. 3 Kasım 2023’e giden yolun açılması demek. Yine 3 Kasım dünyada birçok ülkenin gıptayla izlediği dev projelerin hayata geçirilmesi demektir. 3 Kasım’dan bugüne millet iradesine set vurmak isteyenlere milletimiz izin vermedi. En son 15 Temmuz’da milletimiz destan yazdı” dedi.
 
Konuşmasının devamında ülkemizin ve milletimizin birliğine ve bütünlüğüne kasteden terör örgütlerinin köklerinin kazınıncaya kadar mücadele verileceğinin altını çizen Bakan Elvan, “Hiçbir şekilde bizi bu saldırılar yıldırmayacaktır. Biz daha da güçlü bir şekilde bunları nerede olurlarsa olsunlar inlerine kadar girip ister içeride, ister dışarıda etkisiz hale getirmek için yoğun bir şekilde hem silahlı kuvvetlerimiz hem emniyet mensuplarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Allah’ın izniyle hep birlikte milletimizin de desteğiyle bunları tamamen ortadan kaldıracağız” dedi. 
 
Bakan Elvan, temeli atılacak olan 8 tesisin ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileklerinde bulunarak Karaman’ın yapılan dev yatırımlarla yeni bir hüviyete büründüğünü söyledi. Bakan Elvan, Karaman ve ülke genelinde son 15 yılda büyük yatırımların hayata geçirildiğini belirterek, yapılan bu yatırım ve hizmetlerle ülkemizin daha da büyümesine ve gelişmesine katkı sağladık" dedi.
 
Temeli atılacak olan tesislerin hayırlı olması dileklerinde bulunarak konuşmasına başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Suyun Karaman için altın değerinde bir maden olduğunu belirterek Karaman’ın en büyük problemi olan su sorunun çözülmesini ve Karaman halkını suyla buluşturmak istediklerini ifade etti. Şu ana kadar tamamlanan projeler hakkında açıklamalarda bulunan Eroğlu, 2019 yılına kadar KOP kapsamında yapılan tüm projelerin tamamlanacağını söyledi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak Karaman’a 4 buçuk milyar Türk lirası tutarında yatırım yapıldığını belirten Bakan Eroğlu, Karaman halkı hizmetlerin en iyisine ve en güzeline layık bir kentimiz. Yaptığımız tüm hizmetler ve yatırımlar milletimiz için. Bu yılsonuna kadar 28 adet sulama projesini tamamlayarak hayata geçireceğiz” dedi.
 
Karamanlı vatandaşlarla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade eden Bakan Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü, “Karaman’a elimiz boş gelmedi. Karaman’a gelirken heybemiz dolu geldi. Karaman halkına buradan 14 projenin müjdesini veriyorum.  Fidan üretimi, bal üretimi, mesire alanı, orman köylülerine kredi, gelir getirici tür ağaçlandırma faaliyetleri, avlak sahalarında çevre düzenlemelerinin yapılması ile 2 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun yer aldığı projelerin toplam değerinin 115 milyon Türk lirasını buluyor. Karaman tarihinde böyle bir hizmet daha almadı. Karaman halkının hizmetlerin en iyisine layıktır” dedi.
 
Konuşmaların ardından Orman ve Su işleri Bakanı Eroğlu, Kalkınma Bakanı Elvan, Vali Meral ve il protokolünün katılımıyla butona basılarak 120 milyon Türk Lirasına mal olacak 8 adet tesisin ilimize ve ülkemize hayırlı olması dilekleriyle temeli atıldı.
 
Törenin ardından aynı program kapsamında 8 aileye gelir getirici tür, 9 aileye Orköy sertifikası, 1 kooperatife destekleme ve 2 muhtarlığa yangın söndürme tankeri verildi.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, temel atma töreni ve katıldıkları bir dizi programın ardından ilimizden ayrıldılar.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN